Друк

Страховий ринок України: Підсумки 2015 р. та І кв. 2016 р.

30.08.2016
Страховий сектор України знаходиться на порозі глобальної трансформації.

Впродовж 2015 року та І кварталу 2016 року ринок страхування України перебував під тиском через складну економічну ситуацію, нестабільне операційне середовище (включаючи зміни регуляторного поля), скорочення внутрішнього попиту, а також підвищення ризиків ліквідності. Це відповідним чином позначилося на фінансових показниках страховиків та можливостях розвитку галузі, а також заклало нові орієнтири розвитку ринку.

Одним з найбільш значущих чинників впливу на розвиток страхового ринку стало очікувана зміна підзвітності (НБУ замість Нацкомфінпослуг), що в свою чергу може призвести до прискорення консолідаційних процесів та підвищення прозорості страховиків (за прикладом банківського сектору), а також ліквідації окремих компаній, діяльність яких не буде відповідати вимогам регулятора, або не цікава для власників і операційного менеджменту. У той же час, потенційне «очищення ринку» сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості страхового сектору в цілому, при відносно невисоких втратах страхувальників (за рахунок сплачених полісів в проблемних компаніях) на перехідному етапі.

Більш детальна інформація про структуру і динаміку, ключові події і ризики страхового ринку України, а також перспективи його розвитку відображена в повному аналітичному огляді.