Друк

Рейтинг відкритості банків у розрізі груп згідно класифікації НБУ

18.01.2013
В рамках підвищення обізнаності населення щодо ситуації на фінансовому ринку України IBI-Rating проаналізувало та оцінило існуючий рівень відкритості вітчизняної банківської системи було проведено дослідження даних, які банки надають для загального доступу.

Об'єктом дослідження була інформація, яку банки надають на своїх сайтах, сайтах загальнодоступних інформаційних ресурсів, а також інформація, яка публікується в інших джерелах і має безпосереднє відношення до діяльності банку.

Основною метою проведення даного дослідження є оцінка готовності керівництва і власників банку розкривати інформацію про свою діяльність, а також визначення того, наскільки рівень відкритості українських банків відповідає світовим і європейським стандартам і які зміни необхідні в даній сфері.

У ході дослідження було проведено аналіз повноти розкриття інформації по 172 банкам України, які були створені раніше 2012 року і на момент проведення аналізу відкритості мали діючі ліцензії на здійснення банківської діяльності.

За підсумками дослідження можна зробити декілька висновків:

1. Банки I-II груп набагато більше уваги приділяють відкритості та донесенню інформації користувачам, ніж банки III-IV груп.
2. Між фінансовими установами, які формують групу лідерів в III-IV групах, та іншими банками, які належать до цих груп, існують серйозні розриви. Особливо сильно це видно в IV групі.

Рейтинг відкритості банків

Ганна Апостолова
Начальник відділу рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua