Друк

Рейтинг відкритості банків у розрізі груп згідно з класифікацією НБУ за результатами І-ІІІ кв. 2014 р.

12.01.2015
Рейтингове агентство IBI-Rating представляє п'яте дослідження рівня інформаційної відкритості українських банків за результатами I-III кварталів 2014 року. Дослідження проводилося з метою оцінити прозорість діяльності банківської системи та фактори, що впливають на неї. Об'єктом дослідження була вся інформація, яку банки надають у відкритому доступі на своїх сайтах, сайтах загальнодоступних інформаційних ресурсів, таких як АРІФРУ, ЕСКРІН та інші. Також при аналізі використовувалася інформація, яка має безпосереднє відношення до діяльності банку і дозволяє досить повно і об'єктивно її оцінити, і при цьому публікується в інших джерелах, прийнятих аналітиками агентства за достовірні.

У дослідженні взяли участь 146 банків з 166, що входять до реєстру Національного банку, згідно з довідником банківських установ, розміщеним на сайті НБУ. З метою збереження принципу об'єктивності та щоб уникнути присвоєння некоректних оцінок у дослідження не був включений ПАТ "Вектор Банк", оскільки термін його діяльності не є достатнім для проведення оцінки рівня інформаційної відкритості. Також у дослідження не був включений АТ "Держзембанк", оскільки Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про ліквідацію банку відповідно до постанови №418 від 10 вересня 2014 року.

Крім того, не були включені в підсумкову таблицю банки, в яких на момент проведення дослідження діяла тимчасова адміністрація: ПАТ "ВіЕйБі Банк", ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", ПАТ "Міський Комерційний Банк", ПАТ "Терра Банк", ПАТ "Експобанк", ПАТ "Єврогазбанк", ПАТ "Актив-банк", ПАТ "Актабанк", ПАТ "УФС", ПАТ "Банк Демарк", ПАТ "Фінростбанк", ПАТ "Порто-Франко", ПАТ КБ "Аксіома", ПАТ "Прайм-банк", ПАТ "Банк "Золоті ворота", ПАТ "Грін банк", ПАТ "ІнтерКредитБанк", ПАТ "Меліор банк".

З дослідженням можна ознайомитися у прикріпленому файлі

Рейтинг відкритості банків у розрізі груп відповідно до класифікації НБУ за результатами I-III кв. 2014 р.

Ганна Апостолова
Начальник відділу рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua