Друк

Рейтинг відкритості банків у розрізі груп згідно з класифікацією НБУ за результатами І-ІІІ кв. 2013 р.

11.12.2013
IBI-Rating спільно з журналом "Банкіръ" було проведено чергове дослідження рівня відкритості українських банків за підсумками I-III кварталів 2013 року. Метою даного дослідження є аналіз ступеня прозорості вітчизняної банківської системи, а також вивчення динаміки даного показника і факторів, які впливають на його значення.

Об'єктом дослідження є вся інформація, яку банки надають у відкритому доступі на своїх сайтах, сайтах загальнодоступних інформаційних ресурсів, таких як АРІФРУ, ЕСКРІН та ін., а також інформація, яка публікується в інших джерелах, має безпосереднє відношення до діяльності банку і дозволяє досить повно і об'єктивно її оцінити.

Загалом в дослідженні взяли участь 173 банки з 182, що входять до реєстру Національного банку згідно з довідником банківських установ, розміщеним на сайті НБУ. У дослідженні не брали участі банки, які були створені протягом 2013 року, оскільки термін їх діяльності не є достатнім для адекватного та об'єктивного оцінювання рівня інформаційної відкритості. Крім того, протягом періоду проведення аналізу інформаційної відкритості банків, у трьох фінансових установ, а саме: ПАТ "Астра Банк", ПАТ "Даніель" та ПАТ "Західінкомбанк", спостерігалися проблеми з роботою сайтів, що не дозволило провести оцінку повноти та якості наданої ними інформації.

Рейтинг відкритості банків

Ганна Апостолова
Начальник відділу рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua