Друк

Рейтинг відкритості банків у розрізі груп згідно з класифікацією НБУ за результатами 2013 р. - I кв. 2014 р.

24.07.2014
Рейтингове агентство IBI-Rating провело дослідження рівня інформаційної відкритості українських банків за підсумками 2013 р. і I кварталу 2014 р. з метою оцінки прозорості діяльності банківської системи, її змін і факторів, що впливають на неї. Об'єктом дослідження була вся інформація, яку банки надають у відкритому доступі на своїх сайтах, сайтах загальнодоступних інформаційних ресурсів, таких як АРІФРУ, ЕСКРІН та інші. Також при аналізі використовувалася інформація, яка має безпосереднє відношення до діяльності банку і дозволяє досить повно і об'єктивно її оцінити, і при цьому публікується в інших джерелах, прийнятих аналітиками агентства, як достовірні.

Всього в дослідженні взяли участь 162 банки з 181, що входять до реєстру Національного банку, згідно з довідником банківських установ, розміщеним на сайті НБУ. У дослідженні не брали участі банки, які були створені протягом 2013 року, оскільки термін їх діяльності не є достатнім для адекватного та об'єктивного оцінювання рівня інформаційної відкритості. Це наступні банки: ПАТ "Банк Авангард", ПАТ "Банк Михайлівський", ПАТ "Банк Портал", ПАТ "Банк Юнісон", ПАТ "Держзембанк", ПАТ "Інвестиційно-трастовий банк", ПАТ "КБ "Гефест", ПАТ "Розрахунковий центр".

Також не були включені в підсумкову таблицю банки, в яких на момент проведення дослідження діяла тимчасова адміністрація: ПАТ "Старокиївський банк", ПАТ "АКБ Банк", ПАТ "Західінкомбанк", ПАТ "КБ "Південкомбанк", ПАТ "КБ "Промекономбанк", ПАТ КБ "Інтербанк", ПАТ "Банк Форум", АТ банк "Меркурій", АТ "Брокбізнесбанк", ПАТ "Реал банк", ПАТ "Комерційний банк "Даніель".

Рейтинг відкритості банків

Ганна Апостолова
Начальник відділу рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua