Друк

Спроба насолити

28.01.2015
Слідом за рекомендацією Росспоживнагляду в грудні 2014 року вилучити з роздрібного продажу імпортну сіль з України та Білорусі, надійшла заборона на ввезення харчової солі виробництва ДП "Артемсіль". Офіційна причина - виявлення невідповідності вимогам, що пред'являються до змісту домішок, йоду та органолептичних показників.

ДП "Артемсіль" є найбільшим виробником кухонної солі не тільки в Україні, а й у Центральній та Східній Європі. Його продукція експортується в більш ніж 20 країн, проте російський ринок раніше був пріоритетним. ДП "Артемсіль" займало приблизно чверть російського ринку. 

Також необхідно розуміти, що ДП "Артемсіль" має не тільки сертифікацію міжнародної системи управління якістю ISO 9001:2008, а його продукція сертифікується в українській системі сертифікації Укрсепро, але і безпосередньо в Російській системі сертифікації ДЕСТ Р. 

За даними Державної служби статистики України за підсумками 11 міс. 2014 року виробництво солі (в твердому вигляді) скоротилося на 31,7% - до 2,21 млн. т. На зниження не в останню чергу вплинуло проведення АТО на Донбасі, оскільки там знаходяться найбільші виробники - ДП "Артемсіль" і ТОВ "Слов'янська соледобувна компанія".

Оскільки більша частина виробленої продукції експортується, то зниження обсягів виробництва негативно позначилося і на експорті. Так, за 11 міс. 2014 року експорт солі скоротився в натуральному вимірі на 39,1%, до 1,4 млн. т, а в грошовому - на 42,2% і склав 52,7 млн. дол. США. Найбільшим зовнішнім ринком збуту залишалася Росія - понад 75%.Таким чином, заборона поставок ДП "Артемсіль" в Росію виглядає як чергова спроба сусідньої держави дестабілізувати ситуацію на підконтрольній України території Донецької області і обмежити експортні надходження в поточних складних умовах на валютному ринку.

Рейтингове агентство IBI-Rating в свою чергу очікує часткову переорієнтацію експорту на країни Східної Європи. Однак повністю замістити такий великий ринок збуту як РФ найближчим часом навряд чи вдасться.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua