Друк

Новий рейтинг стійкості банків від порталу "Мінфін"

02.06.2014
"Мінфін" опублікував новий рейтинг стійкості банків за 1 квартал 2014 року. При складанні середньої експертної оцінки була врахована думка аналітиків Рейтингового агентства IBI-Rating.

Даний рейтинг будується на підставі фінансових звітів банків, інформації з відкритих джерел та експертної оцінки. У рейтингу використовувалися дані офіційної звітності банків станом на 1 квітня 2014 року. Оновлення оцінок призвело до помітних перестановок в числі лідерів. Першу позицію в рейтингу зберіг державний "Укрексімбанк", хоча загальна оцінка рівня надійності лідера рейтингу за підсумками першого кварталу 2014 року знизилася на 0,4 бала, до 4,79 з 5,19 за підсумками четвертого кварталу 2013 року.

Подібне зниження загальної оцінки стійкість відбулося практично у всіх банків, що свідчить про погіршення загального рівня надійності української банківської системи за останні місяці. У той же час багатьом банкам вдалося істотно поліпшити свої показники стійкості і зайняти лідерські позиції в перших рядках рейтингу.

Найбільш помітне підвищення рівня надійності продемонстрував Альфа-Банк, піднявшись за минулий квартал з 10 на 3 місце рейтингу. Також Альфа-Банк має найвищий рівень стресостійкості серед досліджуваних банків. Поліпшив свої позиції в рейтингу стійкості і банк Креді Агріколь, який піднявся з 5 на 2 місце.

У десятці найбільш стійких банків з'явилися новачки. Приватбанк піднявся з 22 місця на 10, різко поліпшив показники надійності ОТП Банк, що піднявся з 24 на 5 місце. З другої десятки за рівнем стійкості перемістилися в першу Прокредит Банк (з 16 на 4 місце) і Райффайзен банк Аваль (з 12 на 8 місце).

Різке зниження рівня стійкості відбулося з одним з лідерів попереднього рейтингу - Ощадбанком Росії. Він покинув межі першої двадцятки стійкості, скотившись з 4 місця на 22 за результатами оновленої оцінки.

Найлояльнішими вкладниками за версією "Мінфіну" виявилися клієнти "Укрексімбанку" і ВАБ Банку.

Весь рейтинг можна переглянути за посиланням

За довідковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua.