Друк

НБУ має намір збільшити інвестиційну привабливість Укрексімбанку за рахунок проблемних банків і населення?

23.02.2011
Рішення проблеми рекапіталізованих банків шляхом переведення в Укрексімбанк їх зобов'язань (всіх банків або поки тільки Родовід Банку) разом з "живими" активами та роздрібною мережею виглядає привабливо з точки зору потенційних покупців акцій цієї фінансової установи. Адже тоді, не несучи ніяких витрат, Укрексімбанк істотно збільшить клієнтську базу (в першу чергу - за рахунок фізичних осіб, що сприятиме його трансформації в універсальний) і розширить представництва в регіонах. Разом з тим, як вважають в IBI-Rating, це може посилити проблеми вкладників і знизити їх довіру до банків.

Нагадаємо, що раніше Національний банк України прагнув стабілізувати фінансовий стан Родовід Банку, Укргазбанку, банку "Київ" і банку "Надра" за допомогою їх рекапіталізації, тим самим стабілізувавши банківський сектор. Після рекапіталізації даних банків, у планах регулятора було продати дані фінансові установи, повернути витрачені гроші і, можливо, ще й заробити. Але протягом року плани НБУ так і не були реальзовані.

На думку директора IBI-Rating Перерви Григорія, запропонований новий сценарій розвитку має як позитивні, так і негативні сторони. Позитивно можна охарактеризувати те, що переведення зобов'язань в Укрексімбанк сприятиме поверненню коштів вкладникам. З іншого ж боку, об'єднання декількох банків буде мати довгостроковий характер і несе значні операційні ризики. Таким чином, при злитті кількох фінансових установ, виплату вкладів тимчасово можуть призупинити, оскільки треба буде формувати реєстр вкладників. Не можна виключати ймовірність втрати частини даних, що також призведе до несвоєчасних виплат.

IBI-Rating також не виключає, що Національний банк України даним злиттям банків намагається вирішити й інші питання, крім підняття вартості Укрексімбанку та повернення коштів, які були витрачені на рекапіталізацію банків. Зокрема - заробити на обслуговуванні фізичних осіб, оскільки Укрексімбанк не є роздрібним банком, і ставки по обслуговуванню приватних осіб у нього досить високі в порівнянні з іншими учасниками ринку.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua