Друк

Відбулась презентація інвестиційного паспорту Луганської області

23.05.2018
23 травня у місті Святогірськ в рамках Форуму «Місцеве самоврядування та децентралізація на Сході України: найкращі практики та перспективи майбутнього» відбулась презентація інвестиційного паспорту Луганської області. Створення документу стало можливим завдяки ПРООН та ООН Жінки за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми відновлення та розбудови миру. Документ розроблений фахівцями рейтингового агентства IBI-Rating на замовлення Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОДА-ОВЦА.

«Дякуючи підтримці Європейського Союзу, ПРООН допомагає Луганській області наблизитись до побудови стійкої економіки регіону. Я переконана, що інвестиційний паспорт сприятиме промоції конкурентних переваг області. Завдяки новому паспорту інвестори безкоштовно у лічені хвилини зможуть отримати детальну інформацію про економічний потенціал Луганщини. Це дуже важливо в умовах децентралізації, коли посилюється конкурентна боротьба щодо залучення інвестицій», — зауважила Світлана Карпінська, спеціаліст з фіскальної децентралізації ПРООН.

У Інвестиційному паспорті зібрана та структурована інформація про: природно-географічний, ресурсний, туристичний та трудовий потенціал, територіальний устрій, промисловість, підприємництво, АПК, торгівлю та сферу послуг, транспортну інфраструктуру, екологію та іншу інформацію для бізнесу. Якщо потенційний інвестор бажає отримати більш деталізовану інформацію, він може скористуватись інтерактивними посиланнями. Наприклад, скориставшись QR-кодом можна отримають деталізовану інформацію про вільні земельні ділянки, інвестиційні пропозиції, об'єкти для ЕСКО-компаній, базу корисних копалин та дозволів на їх використання тощо.

«Не дивлячись на складну соціальну та економічну ситуацію в регіоні, область має ряд конкурентних переваг та надає широкі можливості для інвесторів. По-перше, вона багата на корисні копалини, має розвинену промисловість та кваліфіковану робочу силу. За низької внутрішньої конкуренції у виробничому секторі тут є вільні ресурси та чітко визначені центри ухвалення рішень. Місцева влада зробила дуже важливий крок, створивши інвестиційний паспорт міста такого рівня, тепер критично важливо правильно його використати, залучаючи бізнес. Сподіваюсь, що робота, спрямована на покращення бізнес-клімату в регіоні продовжуватиметься, а інвестори відчуватимуть економічні перспективи та підтримку з боку влади регіону», — розповів Віктор Шулик, директор департаменту ринкових досліджень рейтингового агентства IBI-Rating.

«Інвестиційний паспорт Луганської області є стратегічним документом Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської ОДА-ОВЦА та було розроблено з метою популяризації Луганської області як регіону, відкритого для бізнесу та інвестицій з представленням її інвестиційного потенціалу. Паспорт є додатковим аргументом в перемовинах з потенційними інвесторами та сприятиме промоції інвестиційних переваг області, та насамперед відкриває широкі можливості для взаємовигідної співпраці та розвитку. Зараз спеціалісти Департаменту працюють над аналізом найбільш привабливих напрямів для інвестування. Пріоритетними галузями для інвестування є розвиток агропромислового комплексу, проекти переробки сільгосппродукції, створення підприємств вироблення енергії з альтернативних джерел та розвиток галузей промисловості — добувної, хімічної промисловості, машинобудування, фармації та інші. Тому ми відкриті до співпраці та чекаємо вас на Луганщині!» — розповів заступник директора департаменту Костянтин Мєшков.

Документ буде опубліковано на сайтах Луганської ОДА-ОВЦА, рейтингового агентства IBI-Rating, поширюватиметься у міських державних адміністраціях, регіональних центрах з інвестицій та розвитку, а також використовуватимуться під час інвестиційних місій керівництва Луганської ОДА-ОВЦА.

 
Інвестиційний паспорт Луганської області


За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua