Друк

Кредитні рейтинги ПАТ "Кіровоградобленерго" і облігацій серій А та В визначено на рівні uaBBB

26.05.2011

IBI-Rating повідомляє про визначення кредитних рейтингів ПАТ "Кіровоградобленерго" та іменних відсоткових забезпечених облігацій серій А і В на рівні uaBBB з прогнозом "стабільний".

Для проведення кредитно-рейтингового аналізу були використані матеріали, отримані від ПАТ
"Кіровоградобленерго" , в тому числі: річна фінансова звітність за період 2008-2010 рр., планові показники діяльності на 2011-2012 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Певний кредитний рейтинг відображає: значну залежність енергопостачальних компаній від державного регулювання галузі (встановлення тарифів, ліцензування); природну монополію ПАТ "Кіровоградобленерго" на території Кіровоградської області з передачі та постачання електроенергії за регульованим тарифом; входження Емітента в юридично неоформлену групу "VS Energy International Ukraine", для якої енергетика є стратегічним напрямком розвитку; ймовірність перерозподілу коштів, згенерованих ПАТ "Кіровоградобленерго", всередині Групи; поліпшення більшості показників діяльності Компанії за підсумками 2010 року: у порівнянні з 2009 роком показник EBITDA збільшився в 2,6 рази – до 170, 5 млн. грн, маржа EBITDA склала 20,2% (+10,7 в.п.); прийнятне боргове навантаження Товариства; вразливість ПАТ "Кіровоградобленерго" до валютних ризиків в силу наявності кредитів в іноземній валюті, за відсутності валютних надходжень; необхідність масштабних капіталовкладень в оновлення матеріально-технічної бази Товариства.

Кредитний рейтинг може бути переглянутий у бік підвищення в разі зростання доходів при одночасному поліпшенні показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі істотного зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію і зростанні боргового навантаження.

Відділ рейтингів корпоративної сфери


За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua