Друк

ІВІ-Rating переглянуло кредитний рейтинг міста Харків

05.10.2022
IBI-Rating повідомляє про зниження кредитного рейтингу міста Харків до рівня uaBBB-. Рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом.

У межах проведення моніторингу кредитного рейтингу було проаналізовано бюджетну забезпеченість та стан розрахунків міста за борговими зобов'язаннями в умовах воєнного часу. Зниження рівня кредитного рейтингу було наслідком перенесення Харківською міською радою термінів виконання окремих прямих та гарантованих фінансових зобов’язань. Відстрочення розрахунків за зобов’язаннями зумовлено тим, що значна частина майна на території міста пошкоджена через бойові дії які тривають, що, в свою чергу, визначає пріоритетність видатків бюджету громади та комунальних підприємств/установ в умовах обмежених ресурсів та форс-мажорних обставин.

Рівень консолідованого боргового навантаження на дохідну частину бюджету та потреба у залученні додаткового фінансування на відновлення об’єктів житлово-комунального господарства є суттєвими, порівняно із більшістю обласних центрів, а недосконалість вітчизняного бюджетного законодавства в частині застосування механізмів горизонтального вирівнювання створює додаткові фіскальні ризики для бюджету громади, оскільки не враховує обсяг потреб громади у фінансових ресурсах для забезпечення її життєдіяльності в умовах постійних ракетних обстрілів. Так, на 2022 рік запланований обсяг вилучення коштів з бюджету Харківської МТГ до Державного бюджету через механізм реверсної дотації становить 352,8 млн грн. Фактично перераховано за 8 місяців 2022 року – 49 млн грн.

У той же час, попри воєнний стан, відсутня пряма законодавча заборона щодо залучення та обслуговування Харківською міською радою фінансових зобов’язань, а бюджет Харківської МТГ в аналізованому періоді характеризувався високим рівнем бюджетної забезпеченості та помірним рівнем прямого боргового навантаження, що дає можливість залучати додаткові фінансові ресурси для підтримання платоспроможності протягом ведення бойових дій безпосередньо на території міста. Цей фактор дає змогу на даний час зберігати рейтинг на рівні uaBBB-.

Негативний прогноз та збереження рейтингу у контрольному списку вказують на можливість подальшого зниження рейтингу у випадку погіршення стану бюджетної забезпеченості та/або стану розрахунків за борговими зобов’язаннями.
 
Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua