Друк

IBI-Rating знизило кредитний рейтинг облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A до рівня uaBBB– зі збереженням «негативного» прогнозу

04.01.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про зниження кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A до рівня uaBBB–, прогноз рейтингу «негативний». Рейтинг збережено в Контрольному списку.

Рейтингові дії обумовлені зростанням чутливості страхової компанії до пруденційних ризиків, що пов’язано із прийняттям розпоряджень Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензій на провадження страхової діяльності. Наразі розпорядження оскаржується страховиком у судовому порядку. Зокрема 12.12.2017 р. Окружним адміністративним судом м. Києва було визнано протиправним та скасовано розпорядження Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензії на провадження страхової діяльності. Третьою особою у судовому процесі було залучено Державну регуляторну службу України.

При оновленні кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A також було враховано високі показники капіталізації та платоспроможності, позитивна динаміка зароблених страхових премій, входження компанії до числа лідерів страхового ринку за швидкістю врегулювання страхових випадків. В свою чергу, стримуючими факторами у розвитку компанії є: істотний обсяг активів з підвищеним ризиком зниження ліквідності (що може призвести до зниження фінансового результату), зниження диверсифікації активів, якими представлені страхові резерви; а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до фінансових установ.

ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». Станом на початок жовтня 2017 року акціонерами страхової компанії виступають 11 фізичних осіб – резиденти України, частка жодного з яких не перевищує 10% статутного капіталу. Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування. В аналізованому періоді стратегічними видами страхування для страховика виступали: медичне страхування (40% всіх надходжень за 9 місяців 2017 року), транспортне страхування (автокаско, ОСЦПВВНТЗ, зелена карта) – близько 14% премій, страхування майна (19%) та страхування від вогневих ризиків (15,5%).

Рішення про випуск іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії А на загальну суму 100 млн грн було прийнято 16 липня 2011 року на загальних зборах акціонерів страхової компанії. Строк погашення облігацій – 28.07.2021 р. Мета емісії облігацій – розширення територіальних підрозділів, агентської мережі, запровадження корпоративної IT-системи та розроблення та впровадження нових страхових продуктів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua