Друк

IBI-Rating знизило кредитний рейтинг АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» до рівня uaA

16.08.2022
IBI-Rating повідомляє про зниження кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» до рівня uaA з прогнозом «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Рейтинг надійності банківських вкладів знижено до рівня «4» (висока надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» зареєстровано Національним банком України 20 червня 1997 року. Основним акціонером банку виступає фізична особа-нерезидент Гінер Євгеній Леннорович. За підсумками І півріччя 2022 року Банк посів 54 місце за обсягом активів серед 69 банківської установи України; 47 – за розміром балансового капіталу; 57 позицію – за розміром коштів, що залучено від населення; 55 – за обсягом коштів корпоративних клієнтів та за розміром отриманого фінансового результату.

Нормативи ліквідності в аналізованому періоді виконувались банком із значним запасом. Завдяки суттєвому обсягу інвестицій у державні цінні папери, частка високоліквідних активів зберігається на рівні 56% активів. Причому рівень покриття коштів на вимогу високоліквідними активами станом на 01.07.2022 р. перевищував 230%, що свідчить про високу спроможність банку розраховуватись за поточними зобов’язаннями. В свою чергу, внаслідок військових дій загальний клієнтський депозитний портфель банку за І півріччя 2022 року зазнав суттєвого скорочення, що зумовило необхідність у залученні коштів регулятора та позначилось на зниженні чистого процентного доходу і відповідно показників ефективності діяльності взагалі.

Діяльність банку протягом минулих років була прибутковою, втім за підсумками І півріччя 2022 року фінансовий результат АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» був від’ємний та становив (-)32,8 млн грн проти 4,9 млн грн прибутку за аналогічний період минулого року. Враховуючи погіршення стану обслуговування кредитів окремими великими позичальниками, а також заміщення дешевих коштів клієнтів на вимогу ресурсами Національного банку, спостерігається зниження значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи, який за підсумками січня-червня 2022 року склав 71% (проти 114% за 2021 рік).

Зниження рейтингів АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» обумовлено погіршенням якості робочих активів, концентрацією клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, що підвищує уразливість банку до кредитного ризику, низькими показниками ефективності діяльності, концентрацією ресурсної бази за основними кредиторами, а також недостатньою збалансованістю активів та зобов’язань за строками до погашення. В свою чергу, банк має достатній запас капіталу для формування додаткових резервів без суттєвого негативного впливу для основних фінансових показників. Додатково Рейтингове агентство зазначає чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за період 2019-2021 рр. та І півріччя 2022 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua