Друк

IBI-Rating знизило кредитний рейтинг АТ «БТА БАНК» до рівня uaBBB

06.09.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про зниження кредитного рейтингу АТ «БТА БАНК» до рівня uaBBB, прогноз «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АТ «БТА БАНК» працює на ринку банківських послуг з 1992 року та відноситься до групи банків іноземних банківських груп відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Єдиним акціонером банківської установи є АТ «БТА Банк» (Казахстан), кінцевим бенефіціаром виступає громадянин Республіки Казахстан – Ракішев Кенес. Наразі банк проводить активний пошук інвесторів, однак, з різних причин змін власників поки що не відбулось. За підсумками І півріччя 2021 року серед 73 банківських установ України АТ «БТА БАНК» посіло 67 позицію за розміром активів, 62 – за розміром коштів населення, 63– за розміром балансового капіталу, а також 70 місце – за обсягом отриманого фінансового результату.

Регулятивний капітал установи відповідає встановленим вимогам НБУ та станом на 01.07.2021 р. становив 216,3 млн грн. Враховуючи суттєве скорочення кредитного портфеля у минулих роках та інвестування коштів у безризикові активи (державні цінні папери), значення нормативу адекватності регулятивного капіталу станом на 01.07.2021 р. сягало рівня понад 278% (при мінімально необхідних 10%). Значення нормативів ліквідності свідчать про високу здатність АТ «БТА БАНК» розраховуватись за власними зобов’язаннями. В свою чергу, не зважаючи на зростання доходів від інвестування у цінні державні папери та від РКО, адміністративні витрати установи продовжують перевищувати сукупні доходи Банку та діяльність АТ «БТА БАНК» залишається збитковою. Збиток за січень–червень 2021 року становив 20,6 млн грн.

Зниження рівня кредитного рейтингу обумовлено скороченням власного капіталу, враховуючи тривалу збиткову діяльність; невизначеністю подальшого розвитку банківської установи та обмеженими джерелами операційного доходу, що обумовлює низькі показники ефективності діяльності. В свою чергу, рейтинги банку підтримуються диверсифікацією ресурсної бази у розрізі кредиторів, а також високими показниками ліквідності. Додатково на рівень рейтингів впливає чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БТА БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2020 рр. та І півріччя 2021 р., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua