IBI-Rating визначило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» на рівні uaAAifr

Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про визначення рейтингу фінансової стійкості страхової компанії ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» на рівні uaAAifr з прогнозом рейтингу «стабільний».

ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 25 років, надаючи послуги з 28 видів страхування (18 видів добровільного та 10 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» - до фінансової групи належать ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» та ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА ЖИТТЯ». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» серед понад 200 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками І півріччя 2019 року страховик очолив список страхових компаній за розміром власного капіталу, а також посів 5 місце за обсягом активів, 6 місце – за розміром здійснених страхових виплат, 7 місце – за розміром сформованих страхових резервів та залучених премій.

ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України. Обсяг отриманих валових страхових премій протягом січня-червня 2019 року становив майже 750 млн грн, що на 35% перевищило показник аналогічного періоду минулого року. Страховий портфель компанії є досить збалансованим та сформований в основному за рахунок внесків по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) – близько 48% всіх премій; медичному страхуванню (20% портфеля) та страхуванню майна (майже 10% надходжень).

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 60% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» оперативно і в повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, в тому числі за укладеними договорами страхування. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності на фоні часткового зниження рівня страхових виплат сприяло отриманню чистого прибутку у ІІ кварталі 2019 року та, відповідно, скороченню від’ємного фінансового результату поточного року – збиток ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» за підсумками І півріччя 2019 року склав 4,1 млн грн. В свою чергу, у 2018 році компанія спрацювала з чистим прибутком у розмірі майже 25 млн грн.

Визначений рівень рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» обумовлений входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, прийнятними показниками капіталізації та ефективності діяльності, збалансованістю страхового портфеля та стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій. Також слід зазначити високі показники платоспроможності, добру якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотний обсяг резервів заявлених, але не виплачених збитків (переважна сума яких припадає на частку перестраховиків), високе значення комбінованого показника збитковості, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та І півріччя 2019 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua