Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг випуску облігацій СТОВ «Прогрес-Плюс»

01.04.2019
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу іменних відсоткових забезпечених облігацій СТОВ «Прогрес-Плюс» серії А (номінальний обсяг випуску 420 млн грн з погашенням у червні 2019 року) на рівні uaBBB-, прогноз «у розвитку».

Метою випуску облігацій згідно проспекту емісії є фінансування придбання сировини та матеріалів; оновлення машино-тракторного парку, сільськогосподарського обладнання та механізмів; капітальні ремонти виробничих та тваринницьких приміщень; будівництво сучасних енергоефективних систем зберігання зерна механізмів; обслуговування виробництва та зберігання продукції.

СТОВ «Прогрес-Плюс» входить до складу групи Ukrlandfarming, яка є найпотужнішим в Україні вертикально інтегрованим аграрним холдингом. Облігації забезпечені порукою 11 компаній агрохолдингу.

Для СТОВ «Прогрес-Плюс» характерні суттєві коливання фінансових результатів. Так, за результатами 2018 року чистий дохід знизився до 15 789 тис. грн, проти 105 789 тис. грн за попередній рік. Підсумком діяльності за 2018 рік став чистий збиток у розмірі 240 615 тис. грн, проти 27 003 тис. грн за 2017 рік. Збитковість діяльності зумовлена, насамперед, значним обсягом інших операційних витрат (переважно сумнівні та безнадійні борги) у розмірі 229 628 тис. грн.

Борг СТОВ «Прогрес-Плюс» формується зобов’язаннями за відсотковими облігаціями серії А, які на 31.12.2018 р. становили 94 064 тис грн, а також зобов’язаннями за короткостроковими кредитами (26 947 тис. грн). Зважаючи на зниження питомої ваги власного капіталу у структурі пасивів та збитковість діяльності за результатами 2018 року, рівень боргового навантаження оцінюється як високий.

Діяльність СТОВ «Прогрес-Плюс», як і решти вітчизняних сільськогосподарських підприємств, має високу чутливість до впливу природно-кліматичних умов. Також слід відмітити сезонність діяльності Емітента, що зумовлює коливання оборотного капіталу.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СТОВ «Прогрес-Плюс», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр., довідкова інформація про діяльність СТОВ «Прогрес-Плюс», інформація про випуск облігацій серії A, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua