Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг ТОВ «Аптека НЦ»

09.11.2022
IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу ТОВ «Аптека НЦ» на рівні uaВВВ, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг внесено до Контрольного списку. Внесення рейтингу у Контрольний список з негативним прогнозом обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

Діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, яку здійснює ТОВ «Аптека НЦ», підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних закладів, а також співпраця через материнську компанію – СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» дозволяє забезпечити мінімальний час та стабільність поставок при високій якості продукції. За результатами січня-вересня 2022 року товариством було реалізовано 3,2 млн упаковок лікарських засобів, що вдвічі більше за результат аналогічного періоду минулого року.

Чистий дохід ТОВ «Аптека НЦ» за підсумками січня-вересня 2022 року становив 484,9 млн грн, що на 46% більше за результат аналогічного періоду минулого року. Підсумком діяльності ТОВ «Аптека НЦ» за 9 місяців 2022 року став чистий прибуток у розмірі 6,4 млн грн, що у 2,9 рази більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Прибуткова діяльність ТОВ «Аптека НЦ» за підсумками січня-вересня 2022 року і відповідно зростання обсягу нерозподіленого прибутку до 37,9 млн грн (+20% з початку поточного року) зумовили нарощення власного капіталу до 38,1 млн грн станом на 30.09.2022 р. Питома вага власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності (рівень фінансової незалежності) на кінець вересня 2022 року становила 27%.

Визначення кредитного рейтингу на вказаному рівні обумовлено ефективною операційною моделлю, що базується на широкій представленості мережі по всій території України та зв’язками із одним із найбільших локальних постачальників лікарських засобів – СП «Оптіма-Фарм, ЛТД»; прийнятними показниками ефективності та прибутковою поточною діяльністю; систематичним реінвестуванням прибутку у розвиток компанії, а також високими показниками ліквідності та відсутністю фінансових запозичень. У свою чергу Рейтингове агентство зазначає залежність діяльності від державного регулювання галузі, чутливість реального сектору до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку рф, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Аптека НЦ», у тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та 9 місяців 2022 року, довідкова інформація про діяльність ТОВ «Аптека НЦ», інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua