Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг ПАТ «СКАЙ БАНК» на рівні uaA–

14.05.2018
IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу ПАТ «СКАЙ БАНК» на рівні uaA- з прогнозом «у розвитку».

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СКАЙ БАНК» – один з перших комерційних банків Східної України, який було засновано 08.02.1991 р. у формі товариства з обмеженою відповідальністю з найменуванням «Регіон-Банк». Банківська установа відноситься до групи банків з приватним капіталом – з листопаду 2016 року основним акціонером виступає фізична особа Бабаєв Аріф (Казахстан), якому належить 99,44% капіталу. Згідно інформації ПАТ «СКАЙ БАНК», наразі акціонери банку розглядають можливість поглинання/приєднання інших банківських установ. Банк співпрацює з клієнтами різних галузей економіки, при цьому пріоритетним напрямком співпраці є комплексне обслуговування клієнтів юридичних осіб та підприємців з використанням сучасних банківських технологічних рішень.

За підсумками 2017 року серед 82 банківських установ (що віднесено до категорії платоспроможних) ПАТ «СКАЙ БАНК» посідав 74 позицію за розміром активів; 67 – за обсягом коштів населення; 64 – за розміром балансового капіталу. До 2017 року банківська установа розвивалась в межах одного регіону – Харківської області. Після зміни власника та затвердження нової стратегії розвитку головний офіс банку було розташовано у власній будівлі в м. Київ та було проведено оптимізацію мережі відділень в м. Харків (на даний час діє 8 відділень). Найближчим часом планується розширення регіональної мережі за рахунок відкриття нових відділень у Львівській та Одеській областях.

Регулятивний капітал банку відповідає вимогам чинного законодавства, запас відхилень за більшістю економічних нормативів є достатнім. В свою чергу, показники ефективності банківської установи наразі перебувають під тиском значних витрат на проведення заходів по модернізації фінансової установи, оновленню IT технологій, програмного забезпечення, комунікаційних мереж тощо. Як наслідок, незважаючи на додатний обсяг операційного доходу від основної діяльності, чистий фінансовий результат ПАТ «СКАЙ БАНК» у 2017 році був від’ємним та становив (-)19 млн грн.

Рівень визначеного кредитного рейтингу ПАТ «СКАЙ БАНК» обумовлений достатніми показниками капіталізації та ліквідності, наявністю фінансової підтримки з боку акціонера, прийнятною структурою та якістю активів. Також Рейтингове агентство зазначає прийнятну диверсифікацію ресурсної бази та збалансованість активів та пасивів за строками до погашення. У той же час, актуальною для банку виступає концентрація кредитного портфеля в розрізі основних позичальників; невисокі показники ефективності та збиткова діяльність, що обумовлено суттєвими інвестиціями у розвиток матеріально-технічної бази; збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «СКАЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2014-2017 рр. та І квартал 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua