Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Вороб'ївське-Агро»

02.01.2019
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій ТОВ «Вороб'ївське-Агро» серії А (номінальний обсяг випуску 210 млн грн з погашенням у серпні 2019 року) на рівні uaBBB-, прогноз «у розвитку».

Метою випуску облігацій згідно проспекту емісії є фінансування придбання сировини та матеріалів; оновлення машино-тракторного парку, сільськогосподарського обладнання та механізмів; капітальні ремонти виробничих та тваринницьких приміщень; будівництво сучасних енергоефективних систем зберігання зерна механізмів; обслуговування виробництва та зберігання продукції.

ТОВ «Вороб'ївське-Агро» входить до складу групи Ukrlandfarming, яка є найпотужнішим в Україні вертикально інтегрованим аграрним холдингом. IBI-Rating враховує входження Емітента в групу Ukrlandfarming, проте кредитний рейтинг відсоткових облігацій визначається виходячи з кредитоспроможності самого ТОВ «Вороб'ївське-Агро».

Для ТОВ «Вороб'ївське-Агро» характерні суттєві коливання фінансових результатів. Так, за результатами 2017 року чистий дохід збільшився до 44 064 тис. грн, проти 3 737 тис. грн за попередній рік, а чистий прибуток склав 1 162 тис. грн, проти 95 тис. грн. За 9 міс. 2018 року чистий дохід склав 1 627 тис. грн, тоді як за аналогічний період попереднього року - 32 795 тис. грн. Підсумком діяльності за результатами 9 міс. 2018 року став чистий збиток у розмірі 28 992 тис. грн, проти 5 986 тис. грн чистого прибутку за 9 міс. 2017 року.

Борг ТОВ «Вороб'ївське-Агро» формується зобов’язаннями за відсотковими облігаціями серії А, які на 30.09.2018 р. становили 49,4 млн грн, а також зобов’язання за позикою (237,9 млн. грн.). Всі боргові зобов’язання обліковуються у складі довгострокових, при цьому умови випуску передбачають можливість пред’явлення облігацій до дострокового викупу. Зважаючи на від’ємне значення власного капіталу та збитковість діяльності за результатами 9 міс. 2018 року, рівень боргового навантаження оцінюється як високий.

Діяльність ТОВ «Вороб'ївське-Агро», як і решти вітчизняних сільськогосподарських підприємств, має високу чутливість до впливу природно-кліматичних умов. Також слід відмітити сезонність діяльності Емітента, що зумовлює коливання оборотного капіталу.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Вороб'ївське-Агро», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 міс. 2018 року, довідкова інформація про діяльність ТОВ «Вороб'ївське-Агро», інформація про випуск облігацій серії A, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua