Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» на рівні uaBBB-

29.12.2020
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» серії A на рівні uaBBB- з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 70 млн грн з погашенням у 2029 році випущено для здійснення будівництва другої черги елеватору зі збільшеним об’ємом сховища для зернових культур та для фінансування поточної діяльності підприємства. Рішення про розміщення облігацій серії А без здійснення публічної пропозиції прийнято 01.10.2020 р. рішенням учасників Емітента.

Діяльність ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» орієнтована на приймання, зберігання та відвантаження зернових культур. Відповідно діяльність Емітента має певну сезонність, пов’язану зі збором врожаю зернових, що зумовило збитковість операційної діяльності за підсумками 9 місяців 2020 року. Підсумком діяльності ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» за 2019 рік був чистий прибуток у розмірі 5,7 млн грн, проте за 9 міс. 2020 року отримано збиток в сумі 3,5 млн грн.

Враховуючи те, що співвідношення боргу (номінальний обсяг випуску облігацій) та показника EBITDA (розрахованого за вересень 2019-вересень 2020 року) становить 1,5х, рівень прогнозного боргового навантаження ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» оцінюється як прийнятний. При цьому враховуючи сезонність діяльності елеватора, спроможність Емітента виконувати зобов’язання щодо сплати відсотків буде значною мірою залежати від спроможності управляти ліквідністю.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 9 міс. 2020 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua