Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «ЛД-ПЕРСПЕКТИВА»

28.12.2022
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу іменних відсоткових забезпечених облігацій ТОВ «ЛД-ПЕРСПЕКТИВА» серії B на рівні uaВВВ–, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг внесено у Контрольний список з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВ «ЛД ПЕРСПЕКТИВА» здійснює діяльність зі здачі в оренду власного нерухомого майна. Зокрема, у власності Емітента знаходиться тризірковий готельний комплекс «Русь», розташований у центральній частині м. Києва. Рішенням єдиного учасника ТОВ «ЛД-ПЕРСПЕКТИВА» від 28.12.2021 р. прийнято рішення про емісію облігацій з метою проведення конвертації облігацій серії А у серію В. Мета випуску облігацій – розширення діяльності емітента, щодо організації та фінансування будівництва об’єктів комерційної нерухомості для продажу чи здавання в оренду, купівлі-продажу готової нерухомості.

Чистий дохід ТОВ «ЛД ПЕРСПЕКТИВА» за 9 місяців 2022 року становив 6,9 млн грн, що вдвічі менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року та обумовлено погіршенням умов діяльності через тривалі військові дії у зв’язку з агресію з боку РФ. Станом на 30.09.2022 р. власний капітал мав від’ємне значення, відповідно спостерігається виняткова залежність від позикового капіталу та високе боргове навантаження емітента. Підсумком діяльності ТОВ «ЛД ПЕРСПЕКТИВА» за 9 місяців 2022 року став збиток у розмірі 7,2 млн грн.

Поручителем за випуском облігацій виступає ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс», основним видом діяльності якого є транспортні перевезення (у т. ч. міжнародні) власним автотранспортом, а також ремонтне та сервісне обслуговування вантажного транспорту. Чистий дохід ТЗОВ «Камаз-Транс-Сервіс» за 9 місяців 2022 року становив 283,1 млн грн, що на 40% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Підсумком діяльності поручителя за січень-вересень 2022 року став чистий прибуток у розмірі 3,1 млн грн, проти 2,3 млн грн за відповідний період минулого року.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «ЛД-ПЕРСПЕКТИВА», в тому числі: фінансова звітність ТОВ «ЛД-ПЕРСПЕКТИВА» та Поручителя (ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс») за 2019-2021 рр. та 9 міс. 2022 року, довідкова інформація про діяльність Емітента та Поручителя, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua