Друк

IBI-Rating покращило прогноз рейтингу на «позитивний» та підтвердило кредитний рейтинг АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» на рівні uaAA

01.06.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» на рівні uaAA зі зміною прогнозу рейтингу на «позитивний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» (далі – Банк) здійснює діяльність на банківському ринку з липня 1993 року. За класифікацією НБУ банківську установу віднесено до групи банків з приватним капіталом та станом на початок квітня 2021 року Банк посідав 19 позицію за розміром активів серед 73 банків України. Єдиним акціонером банківської установи виступає Олександр Ярославський, власник групи DCH. На думку Рейтингового агентства, приєднання Банку до однієї з найбільших українських бізнес-груп DCH створює надійну основу та додаткові можливості для подальшого розвитку АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО».

Банк має досить велику клієнтську базу, розвинену інфраструктуру обслуговування карткового бізнесу. Протягом аналізованого періоду Банк активно розвивав гривневе роздрібне кредитування та кредитування клієнтів агробізнесу. У минулому році власник АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» своєчасно і в повному обсязі забезпечив заплановане Програмою капіталізації збільшення капіталу. Таким чином, станом на початок травня 2021 року регулятивний капітал Банку було збільшено до понад 1,1 млрд грн а значення нормативу адекватності капіталу перевищило 19%. Відповідно спостерігалось покращення і інших нормативів банківської установи.

Фінансовим результатом АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» за підсумками І кварталу 2021 року став прибуток у розмірі 196,2 млн грн. Покращенню показників рентабельності банківської установи в аналізованому періоді сприяло поступове нарощення кредитного портфеля та інших процентних активів, що привело до зростання чистого процентного доходу, який за підсумками січня-березня 2021 року склав 157,7 млн грн, що на 64% перевищив результат аналогічного періоду попереднього року. Додатково слід зазначити проведення Банком оптимізації адміністративних витрат, що разом із вищезазначеним позначилось на покращенні коефіцієнту ефективності діяльності (рівень покриття адміністративних витрат операційним доходом від основної діяльності) до позначки майже 246%, проти 99% за І квартал попереднього року.

Зміна прогнозу кредитного рейтингу АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» на «позитивний» обумовлено покращенням показників ефективності діяльності, ліквідності та капіталізації, позитивною динамікою розвитку роздрібного кредитування та кредитування корпоративних клієнтів, прийнятною диверсифікацією ресурсної бази, поступовим скороченням неробочих активів, активізацією діяльності на фінансових ринках, зниженням концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, а також наявністю фінансової підтримки з боку нового акціонера банківської установи – власника однієї з найбільших українських бізнес-груп DCH. Разом з цим, Рейтингове агентство зазначає недостатню збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення. В свою чергу, слід зазначити, що Банк має значний обсяг достатньо стабільних коштів, залучених пов‘язаних із Банком компаній, що позитивно впливає на стан ліквідності установи. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також сповільненням ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних та адміністративних обмежень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 3 місяці 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press@ibi.com.ua