Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинги Краматорська і оновило інвестиційний паспорт міста

20.12.2019
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Краматорська на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний», а також рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invВВВ.

Такі рівні рейтингів відображають достатню спроможність міста розраховуватися за своїми борговими зобов'язаннями та достатню інвестиційну привабливість. «Стабільний» прогноз, з високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців. Оцінка uaВВВ+ відповідає інвестиційному рівню кредитного рейтингу.

Основними факторами, які вплинули на підтвердження рейтингу, стали:


1.Структура економічного комплексу міста
Економіка Краматорська помірно диверсифікована, а її основу становить потужний промисловий комплекс, що складається з підприємств машинобудування і металургії. Місту притаманний низький рівень безробіття і відсутність заборгованості по виплаті заробітної плати.

2. Конкурентні переваги в порівнянні з іншими містами країни
Краматорськ - адміністративний, діловий, економічний та логістичний центр Донецької області. У місті локалізовані значні кадрові ресурси, а також місткий внутрішній ринок: на території Краматорської міської ради проживає майже 190 тис. осіб, з яких 3/4 - економічно активне населення. Крім того, місто має значну кількість різнопрофільних навчальних закладів. Також, в ретроспективі 2016-2019 рр. спостерігається позитивна динаміка розвитку інфраструктури та громадських просторів, поліпшення якості міського середовища.

3. Ефективність фінансової політики і бюджетні показники
Загальні надходження до бюджету Краматорська за підсумками 9 місяців 2019 року склали 1,57 млрд грн, із яких 58% - власні доходи. У аналізованому періоді бюджет міста був зведений з профіцитом, а його ліквідність з початку року підвищилася. Не менше 10% міського бюджету спрямовуються на фінансування проєктів розвитку (капітальні витрати і трансферти). У той же час, з огляду на функціонування на території міськради значного числа освітніх і медичних установ, основний обсяг коштів міського бюджету спрямовується на фінансування захищених і закріплених видатків. На тлі зростання показників економіки міста все ще зберігається чутливість доходів бюджету від діяльності окремих підприємств і реалізації державної бюджетної політики. При цьому, низьке боргове навантаження на дохідну частину бюджету дозволяє міській владі залучати додаткове фінансування, в т.ч. на розвиток інфраструктурних проєктів.

«Зростання ряду економічних показників фіксується вже третій рік поспіль. Усі ці результати позитивно оцінюють і експерти. Агентство IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг Краматорська - це, безумовно, вагомий аргумент для інвесторів. Наша мета - закріпити ці позитивні тенденції і перетворити Краматорськ у місто, комфортне для життя людей і привабливе для ведення бізнесу», - підкреслив міський голова Краматорська Андрій Панков

Також, на сайті міської ради опубліковано оновлений Інвестиційний паспорт Краматорська. Документ розроблений спільно з експертами Рейтингового агентства IBI-Rating з урахуванням кращих європейських практик. Паспорт дає можливість презентувати інвестиційний потенціал Краматорська і стане ефективним інструментом для налагодження ділових контактів з потенційними інвесторами. Крім загальних відомостей про місто Краматорськ і показників розвитку економіки муніципалітету у виданні зібрано і структуровано інформацію про: інвестиційні можливості, конкурентні переваги, транспортне сполучення, кадровий потенціал, податки, підключення до мереж, фонд нежитлової нерухомості, соціально-культурний розвиток міста, якість життя населення та ін.

«Інформація у паспорті структурована таким чином, щоб інвестору було легше оцінити переваги і потенціал Краматорська. Крім іншого, бізнесменові вкрай важлива сервісна інфраструктура - це наявність банківських установ, робота кур'єрських служб і торгових мереж, надання адміністративних послуг тощо. Для оцінки якості життя інвестора і його співробітників тут також зосереджена інформація щодо шкіл, лікарень, дитячих садків та екології», - зазначив директор департаменту управління проєктами РА IBI-Rating Віктор Шулик.

Великі обсяги інформації у паспорті представлені за допомогою інфографіки, що дає можливість наочно показати співвідношення фактів, а також швидше ознайомитися зі змістом. Отримати більш детальну інформацію, у тій чи іншій сфері, можна за допомогою переходу на URL-адреси за допомогою сканування QR-кодів. Таким чином, за 15 хвилин потенційний інвестор зможе навіть заочно познайомитися з Краматорськом. Брошура складена українською та англійською мовами і орієнтована на вітчизняних і зарубіжних інвесторів. Зараз документ у відкритому доступі знаходиться на сайтах Краматорської міської ради та рейтингового агентства IBI-Rating.

Інвестиційний паспорт міста Краматорськ

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua