Друк

IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливості Кам'янця-Подільського та оновило інвестиційний паспорт міста

06.11.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення рейтингу інвестиційної привабливості міста Кам'янця-Подільського на проміжну категорію з рівня invВВВ до invВВВ+. Зростання рейтингу відбулось вперше, після присвоєння у 2016 році і свідчить про позитивні зміни в економічному і соціальному розвитку міста. Варто зазначити, що такий рівень рейтингу характеризується достатньою інвестиційною привабливістю міста в порівнянні з іншими муніципалітетами України.

Основним фактором, який вплинув на підвищення рейтингу є ефективна реалізація державної політики на місцевому рівні, що створює сприятливі умови для локального бізнесу, сприяє реалізації проектів за участю іноземних інвесторів й міжнародних установ. Підвищення рейтингу, також, обумовлено сталим зростанням більшості показників економічного розвитку міста, збільшенням обсягів коштів направлених на поліпшення інфраструктури міста та їх очікуване зростання у майбутньому, й успішне впровадження проекту з підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання за участі МБРР.

Дмитро Задесенець, директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating підкреслив: «Рейтинг інвестиційної привабливості є важливим орієнтиром для вітчизняних та іноземних інвесторів, які прагнуть вести глобальний бізнес і шукають міста для розширення своєї присутності. Рейтинг враховує економічну та фінансову базу, природно-ресурсний та екологічний потенціал, стан розвитку інфраструктури, підтримку інвестиційних процесів та ін. Економіка Кам'янця-Подільського розвивається, що позитивно відображається на надходженнях до бюджету міста. Забезпечено структурну стійкість доходів та їх диверсифікацію в розрізі підприємств та галузей економіки; також істотно зріс внесок малого бізнесу. Боргове навантаження на бюджет знаходиться на прийнятному рівні та знижується. При цьому, фінансові можливості місцевої влади щодо співфінансування масштабних інвестиційних проектів є обмеженими, а потреба у розширенні капітальних інвестицій у оновлення комунальної інфраструктури – значною».

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Кам'янця-Подільського, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, матеріали статистичних бюлетенів; річна казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною. Ознайомитися з дослідженням рейтингового агентства IBI-Rating «Про оновлення рейтингу інвестиційної привабливості м. Кам‘янець-Подільського» можна за посиланням: http://ibi.com.ua/UK/company/kamyanec-podilskij.html?type=ar&ID=26.Також, аналітиками рейтингового агентства IBI-Rating було оновлено інвестиційний паспорт міста. Цей документ ? свого роду візитна картка Кам'янця-Подільського і багато в чому від нього залежить рішення бізнесменів про вкладення грошового капіталу в інвестиційні проекти і майданчики міста. Інвестиційний паспорт містить інформацію про: транспортну інфраструктуру, туристичний та трудовий потенціал, промисловість, торгівлю, інвестиції, міжнародну співпрацю, бюджетні можливості, екологію, а також про інфраструктурні проекти запропоновані інвестору до реалізації. Уперше документ було розроблено в 2016 році. З тих пір інформація в ньому оновлювалась щорічно. Зараз паспорт оформлений з урахуванням сучасного дизайну, наповнений інтерактивними посиланнями та інфографікою. Брошура складена українською та англійською мовами.

За словами, директора департаменту економіки Кам'янець-Подільської міськради, Майї Гурської: «Ми з року в рік вдосконалюємо нашу роботу, усі наші кроки направлені на те, щоб інвестору було комфортно працювати в Кам'янцю-Подільському. Зараз, скориставшись таким документом, інвестор зможе швидко ознайомитись з потенціалом міста, правильно спланувати свою діяльність, визначити ключові позиції і прийняти рішення щодо вкладення коштів».

Інвестиційний паспорт міста опублікований на офіційному сайті Кам'янець-Подільської міськради в розділі «Економіка» і на сайті IBI-Rating. У друкованому вигляді документ поширюватиметься у міській раді, а також використовуватимуться під час інвестиційних місій керівництва Кам'янець-Подільської міськради.

Інвестиційний паспорт Кам'янця-Подільського

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua