Друк

IBI-Rating підвищило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» до рівня uaАifr з прогнозом «у розвитку»

02.04.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» до рівня uaAifr з прогнозом «у розвитку».

ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» та ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». На початку 2020 року Нацкомфінпослуг надала ПАТ «ЗНВКІФ «Фронтлайн» (Київ) дозвіл на концентрацію 99,8% акцій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», а також 56,16% акцій СК «Ван Клік» (раніше «Саламандра Україна»). Обидва страховика увійшли в небанківську фінансову групу «Саламандра». Кінцевим бенефіціаром ПАТ «ЗНВКІФ «Фронтлайн» виступає Юрій Явтушенко. Крім страхових компаній в НФГ «Саламандра» увійшли асистуючі компанії «Фінанс Лайн», «АСІСТАНС СЕРВІС», факторингова компанія ТОВ «МАРКС.КАПІТАЛ», а також ТОВ «ПАРАСОЛЬ.ЮА» (інтернет платформа з пошуку страхових послуг).

Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування. За підсумками 2020 року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» залучило страхових платежів на загальну суму понад 117 млн грн, що на 17,5% перевищило показник за попередній рік та обумовлено переважно нарощенням надходжень за полісами страхування наземного транспорту, вантажобагажу та іншого майна. Також частково зросли надходження за договорами медичного страхування (+6% порівняно з 2019 роком). Відповідно до найвагоміших складових страхового портфеля належать транспортне страхування (ОСЦПВ та КАСКО – 49% надходжень разом) та медичне страхування (32%). За підсумками минулого року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» здійснило страхові виплати на суму майже 50 млн грн, що на 31% перевищило показник попереднього року та обумовлено переважно підвищенням рівня збитковості транспортного страхування. Основна діяльність страховика зберігається прибутковою; чистий фінансовий результат також є додатним – чистий прибуток ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» за підсумками 2020 року склав 74,5 тис. грн.

Підвищення рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» обумовлено зростаючою динамікою обсягу зароблених премій, достатньою питомою вагою високоліквідних активів у категоріях активів, якими представлені страхові резерви; високими показниками капіталізації та платоспроможності; прийнятною диверсифікацією страхового портфеля та достатніми показниками ефективності діяльності. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає низьку диверсифікацію операцій з вихідного перестрахування; наявність боргового навантаження; посилення чутливості фінансової системи України до операційного ризику, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua