Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг Вінниці

23.07.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу м. Вінниці з рівня uaA- до uaA. Прогноз по рейтингу змінено з «позитивного» на «стабільний». Рейтинг інвестиційної привабливості міста підтверджено на рівні invA+.

За класифікацією агентства, рейтинг uaA характеризується високою кредитоспроможністю та фінансовою стійкістю в порівнянні з іншими містами України. Рівень invA+ означає високу інвестиційну привабливість. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

Основними факторами, які вплинули на підвищення рейтингу є тривала позитивна динаміка бюджетних показників та ефективна політика управління місцевим боргом. Так, надходження до бюджету м. Вінниця за 2017 рік склали 4,34 млрд грн, з них частка власних доходів формувала 51,2%, а їх обсяг за останній рік збільшився на 38,8%. Аналітики рейтингового агентства IBI-Rating також відмічають зростання у 2017 році проти 2016 року:

- обсягу реалізації промислової продукції на 34,4% - до 26,98 млрд грн;
- обсягу освоєних капітальних інвестицій на 35,6% - до 3,91 млрд грн;
- зовнішньоторговельного та роздрібного товарообороту на 29,4% - до 1,07 млрд дол. США і 0,3% - до 6,76 млрд грн відповідно;
- обсягу прямих іноземних інвестицій на 21,9% - до 115,90 млн дол. США.

У наслідок виконання свох зобов‘язань, протягом 2017 року обсяг прямого боргу Вінницької міської ради зменшився на 8,3% або на 7,7 млн грн та на 01.01.2018 р. становив 85,1 млн грн. На початок 2018 року показник консолідованого боргового навантаження на дохідну частину бюджету склав 4,8%, що є прийнятним значенням.

При оновленні кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості Вінниці, агентство також враховувало значення міста, як регіонального центру; зростання більшості показників соціально-економічного розвитку та перевищення деяких з них над середніми по Україні; диверсифікацію господарського комплексу міста за видами економічної діяльності; низький рівень концентрації надходжень до бюджету за основними платниками податків та платежів.

У той же час, рівні рейтингів міста обмежуються складною економічною ситуацією в країні і продовженням військового конфлікту в окремих регіонах, що негативно впливає на потенціал зростання і платоспроможність платників податків та обмежує зростання дохідної частини бюджету міста. Агентство також відмічає необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Вінниці, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua