Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» до рівня uaA–

02.01.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» до рівня uaA–, прогноз рейтингу змінено на «стабільний».

Підвищення рівня кредитного рейтингу обумовлено міцними ринковими позиціями, наявністю добре розвинених каналів продажу, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів, достатніми показниками платоспроможності (станом на 01.10.2017 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний в 2,5 рази), а також підвищенням рівня диверсифікації активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, IBI-Rating зазначає значний обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації; високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору.

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Станом на 01.10.2017 р. акціонерами ПАТ «НАСК «ОРАНТА», які мають понад 10% акцій, виступають АТ «БТА Банк» (Казахстан - 35,17% акцій), а також компанія, що зареєстрована в республіці Кіпр – БЕКВУД ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (13,74%).

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 33 ліцензій – 15 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками І півріччя 2017 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед 264 учасників ринку страхування (non-life): активи – 13 місце; власний капітал – 14 місце; страхові премії та виплати – 12 місце; страхові резерви – 11 місце. Крім того ПАТ «НАСК «ОРАНТА» стабільно посідає першу позицію за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Чистий збиток страховика за підсумками січня-вересня 2017 року склав 3 млн грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua