Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця»

16.03.2020
IBI-Rating повідомляє про підвищення довгострокового кредитного рейтингу АТ «Укрзалізниця» з рівня uaBBB до рівня uaBBB+ зі зміною прогнозу із «у розвитку» на «стабільний».

Підвищення кредитного рейтингу зумовлено зростанням фінансових результатів та ефективності діяльності, а також покращенням ліквідності.

За даними консолідованої фінансової звітності, складеної за МСФЗ, чистий дохід АТ «Укрзалізниця» за 9 міс. 2019 року склав 67 530,1 млн грн, що на 10,2% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Зросли всі основні складові чистого доходу. Прибуток від операційної діяльності склав 7 866,1 млн грн, що у 3,4 рази перевищило результат 9 міс. 2018 року. Чистий прибуток склав 3 913,1 млн грн, тоді як за аналогічний період попереднього року – 0,2 млн грн. Обсяг високоліквідних активів АТ «Укрзалізниця» збільшився до 10 193,5 млн грн на 30.09.2019 р., що покривало 38% поточних зобов’язань.

Рівень боргового навантаження АТ «Укрзалізниця» оцінюється як прийнятний, при цьому за деякими банківськими кредитами продовжується процес реструктуризації, що виступає обмежуючим фактором для рівня кредитного рейтингу. Чутливість до валютного ризику за зобов’язаннями частково знижується наявністю валютної виручки від транзитних перевезень та запуском квазі-хеджованих інструментів.

АТ «Укрзалізниця» утворено на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. АТ «Укрзалізниця» – природний монополіст з залізничних транспортних перевезень на території України, що забезпечує стабільний грошовий потік від операційної діяльності. При цьому Товариство залежить від державного регулювання, насамперед, встановлення тарифів на перевезення. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень в оновлення рухомого складу АТ «Укрзалізниця», зважаючи на високу зношеність.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «Укрзалізниця», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та 9 міс. 2019 року, довідкова інформація про діяльність АТ «Укрзалізниця», інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua