Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» до рівня uaAA

14.08.2019
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» до рівня uaAA з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підвищено до рівня «5» (відмінна надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» зареєстровано Національним банком України 20 червня 1997 року. Основним акціонером банку виступає фізична особа-нерезидент Гінер Євгеній Леннорович. За підсумками І півріччя 2019 року Банк посів 43 місце за обсягом активів серед 76 банківських установ України; 57 позицію – за розміром коштів, що залучено від населення; 29 – за обсягом коштів корпоративних клієнтів; 50 – за розміром балансового капіталу; 59 – за обсягом отриманого прибутку. Регіональна мережа представлена 34 відділеннями в 11 областях України. Клієнтська база налічує майже 13 тис. клієнтів, в тому числі 11 тис. фізичних осіб.

Діяльність Банку протягом останніх декілька років зберігається прибутковою – чистий прибуток АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» за підсумками І півріччя 2019 року становив 3,1 млн грн (59,8 млн грн за минулий рік). Враховуючи відносно стабільну динаміку чистого операційного доходу на фоні прийнятного рівня адміністративних витрат, значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи зберігається на високому рівні – понад 180% за підсумками січня-червня 2019 року.

Підвищення кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» обумовлено фінансовою підтримкою з боку власників, в тому числі за рахунок реінвестиції прибутку (понад 55 млн грн за 2018 рік); високими показниками капіталізації та ліквідності (станом на початок липня поточного року понад 70% загальних активів сформовано високоліквідними активами – здебільшого у вигляді інвестицій в депозитні сертифікати НБУ). Додатково Рейтингове агентство зазначає достатню збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення, прибуткову діяльність протягом останніх декілька років, високі показники ефективності діяльності, а також прийнятну якість робочих активів. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збереження концентрації активних та пасивних операцій у розрізі основних контрагентів банку, а також високу чутливість банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці та обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за період 2016-2018 рр. та І півріччя 2019 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua