Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» до рівня uaA

19.06.2019
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» до рівня uaA з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «4+» (висока надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» зареєстровано Національним банком України 20 червня 1997 року. Основним акціонером банку виступає фізична особа-нерезидент Гінер Євгеній Леннорович. За підсумками І кварталу 2019 року банк посів 47 місце за обсягом активів серед 77 банківських установ України; 56 позицію – за розміром коштів, що залучено від населення; 34 – за обсягом коштів корпоративних клієнтів; 50 – за розміром балансового капіталу та отриманого прибутку. Регіональна мережа представлена 34 відділеннями в 11 областях України. Клієнтська база налічує понад 12 тис. клієнтів, в тому числі 10,6 тис. фізичних осіб.

Діяльність банку в аналізованому періоді зберігалась прибутковою – чистий прибуток за підсумками 2018 року та І кварталу 2019 року становив відповідно 59,8 млн грн та 2,4 млн грн. Враховуючи відносно стабільну динаміку чистого операційного доходу на фоні прийнятного рівня адміністративних витрат, а також завдяки отриманню додаткових доходів від переоцінки активів, спостерігається збереження показника коефіцієнта ефективності діяльності на високому рівні – понад 190% за підсумками січня-березня 2019 року.

Підвищення кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» обумовлено фінансовою підтримкою з боку власників, в тому числі за рахунок реінвестиції прибутку (понад 55 млн грн за 2018 рік); високими показниками капіталізації та ліквідності; прибутковою діяльністю та високими показниками ефективності діяльності, а також прийнятними показниками якості робочих активів. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збереження концентрації активних та пасивних операцій у розрізі основних контрагентів банку, а також високу чутливість банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці та обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за період 2016-2018 рр. та січень-травень 2019 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua