Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «КРИСТАЛБАНК» до рівня uaAA

20.09.2021
IBI-Rating повідомляє про підвищення довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРИСТАЛБАНК» до рівня uaAA з прогнозом «у розвитку». Також Рейтинговим агентством було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні 5 (відмінна надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КРИСТАЛБАНК» відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи, що затверджено НБУ. Акціонерами виступають три фізичні особи-резиденти України. Ринкова частка банку протягом останніх трьох років помітно зросла – за підсумками І півріччя 2021 року серед 73 банківських установ України АТ «КРИСТАЛБАНК» посіло 36 позицію за розміром активів та 44 за обсягом коштів населення; 29 – за розміром коштів юридичних осіб; 52 – за розміром балансового капіталу, а також 27 місце – за обсягом отриманого фінансового результату. Наразі банк активно розвиває співпрацю з населенням, надаючи, зокрема, послуги іпотечного кредитування, що сприяє покращенню диверсифікації активних операцій в розрізі контрагентів. Станом на початок липня 2021 року регіональна мережа АТ «КРИСТАЛБАНК» була представлена Головним офісом у м. Київ, а також 26 відділеннями у десяти областях України. Найближчим часом банк планує відкрити ще до 10 точок у великих містах.

Враховуючи прибуткову діяльність установи у І півріччі 2021 року, загальний обсяг власного капіталу збільшився на 34,8 млн грн – до 328,5 млн грн. Банк має достатній запас відхилень за більшістю економічних нормативів. Зокрема фактичні значення коефіцієнту покриття ліквідністю LCR за всіма валютами та в іноземній валюті становило відповідно 145% та 165%, що свідчить про високий рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності. Фактичне значення нового пруденційного нормативу - коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) станом на 01.07.2021 р. становить 151%, що із значним запасом перевищує мінімально необхідне значення (80%) та свідчить про наявність достатнього рівня довгострокового фондування. Діяльність банку протягом останніх декілька років була прибутковою – прибуток АТ «КРИСТАЛБАНК» за січень-червень поточного року склав 41,2 млн грн. Чистий операційний дохід демонструє відносно стабільну динаміку, що сприяє утриманню значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи на високому рівні – понад 158% за підсумками І півріччя 2021 року.

Підвищення кредитного рейтингу АТ «КРИСТАЛБАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації та наявністю фінансової підтримки з боку акціонерів; невисоким рівнем проблемної заборгованості у структурі робочих активів; поступовим скороченням концентрації кредитного та депозитного портфелів за основними контрагентами; значним обсягом активів у вигляді безризикових інвестицій у державні цінні папери, а також високими показниками ефективності та прибутковою діяльністю установи. Разом з цим агентство зазначає збереження недостатньої збалансованості активів та пасивів за строками до погашення, а також чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРИСТАЛБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та І півріччя 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua