Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» до рівня uaAAA

05.09.2023
IBI-Rating повідомляє про підвищення довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» до рівня uaAAА з прогнозом «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність). Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року та відноситься до групи банків іноземних банківських груп. Акціонером банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). Банк керується політикою постійного реінвестування прибутків у статутний капітал, що сприяє поступовому нарощенню ринкової частки та високій фінансовій стабільності банківської установи.

Станом на кінець ІІ кварталу 2023 року регулятивний капітал склав 383,4 млн грн, який майже повністю був сформований капіталом І рівня. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» дотримується вимог чинного законодавства щодо обсягу статутного та регулятивного капіталу та має достатній запас відхилень за нормативами капіталу для подальшого розвитку. Станом на початок ІІ півріччя 2023 року фактичні значення економічних нормативів з суттєвим запасом перевищували мінімальні допустимі, встановлені НБУ. За даними звітності банку станом на початок липня 2023 року близько 557 млн грн було інвестовано в депозитні сертифікати НБУ та 45 млн грн у ОВДП. Банківська установа має збалансовані активи та зобов’язання, а також профіцит ліквідності в короткостроковому та середньостроковому періодах.

Банк активно розвиває співпрацю з вітчизняними та міжнародними фінансовими організаціями, що дозволяє розширювати кредитні можливості банківської установи в частині кредитування підприємств реального сектору та сприяє диверсифікації та нарощенню доходів. Показники ефективності діяльності АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зберігаються на достатньому рівні. Зокрема, коефіцієнт ефективності діяльності протягом аналізованого періоду збільшився та становить понад 130%. Банк за підсумками І півріччя 2023 року отримав прибуток у розмірі 15,3 млн грн.

Підвищення кредитного рейтингу АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» обумовлено високими показниками ліквідності та капіталізації фінансової установи, збалансованістю активів та зобов’язань за строками до погашення, доброю якістю активів, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє високі показники ефективності діяльності. У той же час на рейтинги банківської установи впливає збереження концентрації клієнтського кредитного портфеля та ресурсної бази у розрізі ключових контрагентів; чутливість банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 6 місяців 2023 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua