Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaBBB+

10.12.2018
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaВВВ+, прогноз «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

АТ «ЮНЕКС БАНК» здійснює свою діяльність на банківському ринку з 1993 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом. Основним акціонером банківської установи виступає компанія «ВИЗАЙН ІНВЕСТМЕНТС ЛТД» (Кіпр), якій належить 99,34% акцій. Бенефіціарним власником банку є Новинський Вадим Владиславович. За підсумками 9 місяців 2018 року серед 81 банку України АТ «ЮНЕКС БАНК» посідав 55 позицію за розміром активів, 52 – за розміром коштів населення, 54 – за розміром балансового капіталу, а також 69 місце – за розміром фінансового результату.

Станом на початок жовтня поточного року регіональна мережа банку налічувала головний офіс та 23 відділення в 10 областях України; найбільша кількість відділень розташована у Києві. Додатково слід зазначити, що банк активно відкриває точки продажу у торговельних центрах, що сприяє залученню нових клієнтів та диверсифікації активних та пасивних операцій в розрізі контрагентів. Одними з ключових клієнтів банку виступають підприємства гірничодобувної і металургійної промисловості, експортери металургійної продукції, суднобудівні і будівельні підприємства, інвестиційні та страхові компанії, підприємства агропромислового комплексу та інші. Крім цього банк обслуговує представників малого бізнесу та фізичних осіб. Наразі АТ «ЮНЕКС БАНК» зосередилось на активному розвитку саме роздрібного сегменту – протягом останнього року обсяг портфеля кредитів фізичних осіб було збільшено більше ніж учетверо.

Чистий операційний дохід банку демонструє відносно стабільну динаміку приросту. В свою чергу, враховуючи проведення заходів щодо модернізації власної матеріально-технічної бази, розробки та впровадження нових послуг (придбання обладнання, програмного забезпечення тощо), співвідношення адміністративних витрат до чистих операційних доходів залишається на високому рівні, що обмежує показники ефективності установи. Чистий фінансовий результат АТ «ЮНЕКС БАНК» за підсумками 9 місяців 2018 року був від’ємним (-8,6 млн. грн.).

Підвищення кредитного рейтингу АТ «ЮНЕКС БАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації, задовільною якістю активів та достатнім рівнем покриття неробочих кредитів сформованими резервами. Також агентство зазначає високі показники ліквідності та збалансованість активів та пасивів за строками до погашення. В свою чергу, зберігається концентрація активних та пасивних операцій в розрізі основних контрагентів. На рейтинги банківської установи також впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, введенням правового режиму воєнного стану в окремих регіонах України, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ЮНЕКС БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua