Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaA– зі стабільним прогнозом

04.03.2019
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaA– з прогнозом «стабільний». Також було підвищено рейтинг надійності банківських вкладів до рівня «4+» (висока надійність).

АТ «ЮНЕКС БАНК» здійснює свою діяльність на банківському ринку з 1993 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом. Основним акціонером банківської установи виступає компанія «ВИЗАЙН ІНВЕСТМЕНТС ЛТД» (Кіпр), якій належить 99,34% акцій. Бенефіціарним власником банку є Новинський Вадим Владиславович. За підсумками 2018 року серед 77 банків України (що віднесені до категорії платоспроможних) АТ «ЮНЕКС БАНК» посідав 52 позицію за розміром активів та коштів населення, 54 – за розміром балансового капіталу, а також 68 місце – за розміром фінансового результату.

Станом на початок 2019 року регіональна мережа АТ «ЮНЕКС БАНК» налічувала Головний офіс та 22 відділення в 9 областях України. Банк активно відкриває точки продажу у торговельних центрах, що не несе суттєвих витрат для банківської установи, а також сприяє залученню нових клієнтів і диверсифікації активних та пасивних операцій в розрізі контрагентів. Одними з ключових клієнтів банку виступають підприємства гірничодобувної і металургійної промисловості, експортери металургійної продукції, суднобудівні і будівельні підприємства, інвестиційні та страхові компанії, підприємства агропромислового комплексу та інші. Крім цього банк обслуговує представників малого бізнесу та фізичних осіб. Наразі АТ «ЮНЕКС БАНК» зосередилось на активному розвитку саме роздрібного сегменту – протягом 2018 року обсяг портфеля кредитів фізичних осіб було збільшено майже утричі.

Враховуючи проведення заходів щодо модернізації власної матеріально-технічної бази, розробки та впровадження нових послуг (придбання обладнання, програмного забезпечення тощо), співвідношення адміністративних витрат до чистих операційних доходів залишається на високому рівні, що обмежує показники ефективності установи та обумовлює від’ємний фінансовий результат за підсумками 2018 року у розмірі (-)11,2 млн грн. У свою чергу, наявність дешевих ресурсів у вигляді коштів підприємств на поточних рахунках надає можливість нарощувати чистий процентний дохід від розміщення таких ресурсів у державні цінні папери та підтримувати значення коефіцієнту ефективності діяльності на задовільному рівні – майже 120% за підсумками 2018 року. Тим більше, слід зазначити, що за підсумками січня 2019 року банківська установа вийшла на прибутковий рівень з чистим фінансовим результатом в сумі 15 тис. грн. та значенням коефіцієнту ефективності діяльності понад 130%.

Підвищення рейтингів АТ «ЮНЕКС БАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації, задовільною якістю активів та достатнім рівнем покриття неробочих кредитів сформованими резервами. Також агентство зазначає значний обсяг достатньо стабільних коштів, залучених від компаній, що визнаються пов’язаними з банком; високі показники ліквідності та достатню збалансованість активів і пасивів за строками до погашення. В свою чергу, зберігається концентрація активних та пасивних операцій в розрізі основних контрагентів. На рейтинги банківської установи також впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ЮНЕКС БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр., планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua