Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaA+ з прогнозом «у розвитку»

13.09.2021
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaA+ з прогнозом «у розвитку». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «4+» (висока надійність).

АТ «ЮНЕКС БАНК» здійснює свою діяльність на банківському ринку з 1993 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом. У квітні 2021 року відбулась зміна власників банківської установи – шляхом придбання акцій кінцевими бенефіціарами стали громадяни Чеської Республіки: Томаш Фіала (75,01% через компанію «ДРАГОН КАПІТАЛ ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД») та Іван Світек (24,99%). Новими власниками банку було розміщено кошти на умовах субординованого боргу (100 млн грн станом на початок вересня поточного року), які за необхідності можуть бути конвертовані в статутний капітал. Додатково, до кінця поточного року планується збільшення самого статутного капіталу, що має надати додатковий поштовх для розвитку діяльності банку. У липні поточного року банк отримав від регулятора дозвіл на врахування коштів субординованого боргу на суму майже 48 млн грн до складу регулятивного капіталу, відповідно обсяг регулятивного капіталу установи збільшився до 250,5 млн грн станом на початок вересня 2021 року (при мінімально необхідних 200 млн грн).

Станом на початок липня 2021 року регіональна мережа АТ «ЮНЕКС БАНК» налічувала 17 відділень в 9 областях України. В подальшому АТ «ЮНЕКС БАНК» планує збільшити кількість відділень до 30 одиниць, що сприятиме залученню нових клієнтів і диверсифікації активних та пасивних операцій в розрізі контрагентів. Завдяки вагомому обсягу інвестицій в державні цінні папери, рівень покриття поточних зобов’язань високоліквідними активами (швидка ліквідність) зберігається на рівні понад 170%, що свідчить про високу здатність установи розраховуватись за власними зобов'язаннями.

Співвідношення адміністративних витрат до чистих операційних доходів перебуває на високому рівні – понад 85%, що обмежує показники ефективності діяльності установи. Як наслідок, за підсумками І півріччя 2021 року АТ «ЮНЕКС БАНК» спрацювало із збитком в сумі 21,2 млн грн, а рівень покриття адміністративних витрат чистим операційним доходом зменшився до 76% (проти 107% за 2020 рік), що обумовлено додатковими витратами, пов’язаними із орендою приміщення, а також впровадженням та розвитком нових послуг банківської установи. В свою чергу, заплановане новими власниками збільшення власного капіталу та нарощення якісного кредитного портфеля має посприяти покращенню показників ефективності банківської установи в майбутньому.

Підвищення кредитного рейтингу АТ «ЮНЕКС БАНК» обумовлено фінансовою підтримкою з боку нових власників банку, входженням в структуру власності Dragon Capital (найбільшої інвестиційної компанії України, яка працює в сфері інвестицій та фінансових послуг), а також доброю якістю активів. Додатково агентство зазначає достатній рівень покриття неробочих кредитів сформованими резервами, а також збереження достатніх показників ліквідності та капіталізації, що знижує чутливість установи до ризику ліквідності та дозволяє поглинати потенційні збитки у випадку погіршення якості активів. В свою чергу, зберігається концентрація активних та пасивних операцій в розрізі основних контрагентів, а також наявність дисбалансів між активами та пасивами за строками до погашення. На рейтинги банківської установи також впливає чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ЮНЕКС БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та І півріччя 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua