Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» до рівня uaAA+

17.11.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» до рівня uaAA+ зі зміною прогнозу рейтингу на «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» (далі – Банк) здійснює діяльність на банківському ринку з липня 1993 року. За класифікацією НБУ банківську установу віднесено до групи банків з приватним капіталом та станом на початок жовтня 2021 року Банк посідав 19 позицію за розміром активів серед 71 банку України. Єдиним акціонером банківської установи виступає Олександр Ярославський, власник групи DCH. На думку Рейтингового агентства, входження Банку до однієї з найбільших українських бізнес-груп DCH створює надійну основу та додаткові можливості для подальшого розвитку АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО».

Банк має досить велику клієнтську базу, розвинену інфраструктуру обслуговування карткового бізнесу. Завдяки активному впровадженню нових програм кредитування (в тому числі в рамках державних програм), подальшого розвитку роздрібного, Агро МСБ кредитування, відбувається нарощення працюючого кредитного портфеля, що відобразилось на покращенні показників ефективності діяльності. У поточному році АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» отримав безповоротну фінансову допомогу від пов’язаної з акціонером компанії, що сприяло зростанню додаткового капіталу і як наслідок, станом на 01.10.2021 р. регулятивний капітал досяг рівня 1,5 млрд грн, а норматив адекватності регулятивного капіталу зріс до 20,3% (при мінімально необхідних 10%). Відповідно спостерігалось покращення і інших нормативів банківської установи.

Основні показники ефективності діяльності АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» демонструють позитивну динаміку, в тому числі завдяки зростанню якісного кредитного портфеля, нарощенню інвестицій у державні цінні папери, збільшенню результатів від торговельних операцій на фоні оптимізації адміністративних витрат. Як наслідок, чистий процентний дохід установи за 9 місяців 2021 року склав 556,3 млн грн, що на +91% більше чистого процентного доходу за аналогічний період 2020 року, а чистий операційний дохід склав 851,3 млн грн, що удвічі перевищило показники аналогічного періоду минулого року та сприяло утриманню значення коефіцієнта ефективності діяльності на рівні понад 200%. Враховуючи отримання додаткових доходів у вигляді фінансової допомоги, Банку вдалося сформувати додаткові резерви під заборгованість клієнтів за кредитами та отримати при цьому додатний фінансовий результат – чистий прибуток установи за підсумками січня-вересня 2021 року склав 723,4 млн грн (проти 41,4 млн грн за весь минулий рік).

Підвищення кредитного рейтингу АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» обумовлено високими показниками ефективності діяльності та їх покращенням, прибутковою діяльністю установи за підсумками 9 місяців 2021 року, покращенням показників капіталізації, прийнятною диверсифікацією ресурсної бази, зростанням працюючого кредитного портфеля, активізацією діяльності на фінансових ринках, скороченням проблемного кредитного портфеля, утриманням обсягів резервування на достатньому рівні, а також наявністю фінансової підтримки з боку нового акціонера банківської установи – власника однієї з найбільших українських бізнес-груп DCH. Разом з цим, Рейтингове агентство зазначає недостатню збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення, а також чутливість банківської системи до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні та введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 9 місяців 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press@ibi.com.ua