Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «БАНК ФОРВАРД» до рівня uaA–

09.09.2019
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «БАНК ФОРВАРД» до рівня uaA– з прогнозом «стабільний». Рейтинг депозитів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АТ «БАНК ФОРВАРД» здійснює свою діяльність в напрямку роздрібного бізнесу. Особливу увагу банк приділяє сегментам споживчого кредитування, картковим продуктам та депозитним програмам для населення України. Станом на початок липня 2019 року клієнтська база Банку нараховувала 568,1 тис. клієнтів, в тому числі 562 тис. фізичних осіб. Установа активно розвиває надання послуг клієнтам за допомогою дистанційних каналів обслуговування. Регіональна мережа покриває муніципалітети з населенням більше 50 тис. та представлена 17 відділеннями, 4 кредитними центрами та понад 60 офісами.

Обсяг високоліквідних активів АТ «БАНК ФОРВАРД» підтримується на достатньому рівні та з суттєвим запасом перевищує зобов’язання на вимогу. За рахунок нарощення статутного капіталу у минулому році банк має певний профіцит ліквідності – станом на початок липня 2019 року тимчасово вільні кошти у сумі 100 млн грн. інвестовано в депозитні сертифікати НБУ. Збалансованість активів та пасивів за строками до погашення підтримується на прийнятному рівні. Завдяки додатковим внескам акціонера капіталізація банківської установи підтримується на достатньому рівні та відповідає вимогам законодавства. Також нарощенню власного капіталу сприяє прибуткова поточна діяльність установи. Додатково регулятивний капітал захищений наявною у власності нерухомістю.

На відміну від попереднього року, діяльність АТ «БАНК ФОРВАРД» у І півріччі 2019 року була прибутковою – прибуток за цей період становив 31,4 млн грн. Позитивному фінансовому результату сприяло зокрема нарощування обсягів продажів споживчих кредитів та кредитних карток, збільшення точок продажу, розвиток дистанційних каналів залучення та обслуговування клієнтів тощо. Співвідношення адміністративних витрат до отриманих доходів поступово зменшується, що сприяє покращенню показників рентабельності – коефіцієнт ефективності діяльності за підсумками січня-червня 2019 року склав 108,2% (проти 85% за підсумками 2018 року).

Підвищення рівня кредитного рейтингу АТ «БАНК ФОРВАРД» обумовлено достатніми показниками капіталізації, покращенням показників ефективності діяльності (що сприяє нарощенню отриманого фінансового результату), достатніми показниками ліквідності, прийнятною збалансованістю активів і пасивів за строками до погашення, а також диверсифікацією клієнтського кредитного та депозитного портфелів за основними контрагентами. В свою чергу, слід зазначити, що банк надає послуги у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування, що підвищує уразливість до кредитного ризику. Також Рейтингове агентство зазначає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що пов’язано з волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці та обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК ФОРВАРД», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та І півріччя 2019 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua