Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АТ «АЛЬПАРІ БАНК» до рівня uaBBB+

05.06.2018
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АТ «АЛЬПАРІ БАНК» до рівня uaВВВ+ з прогнозом рейтингу «стабільний». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «4» (висока надійність).

Підвищення кредитного рейтингу АТ «АЛЬПАРІ БАНК» зумовлено очікуваним збільшенням статутного капіталу та масштабів діяльності, високими показниками ліквідності та прийнятними показниками ефективності діяльності. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає обмежені джерела операційного доходу, слабкі ринкові позиції та незначну клієнтську базу, що зумовлює наявність концентрації кредитного портфеля та зобов'язань за основними контрагентами. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

АТ «АЛЬПАРІ БАНК» працює на фінансовому ринку з жовтня 2012 року та на поточний момент відноситься до групи банків з приватним капіталом. Єдиним акціонером є Бахтарі Хедаятоллах Муса. Враховуючи структуру ресурсної бази Банку, та превалювання в неї власних коштів, показники ефективності діяльності зберігаються на достатньому рівні. Разом з цим, приймаючи до уваги збільшення адміністративних витрат (в тому числі на маркетинг, рекламу, аудит), діяльність АТ «АЛЬПАРІ БАНК» за підсумками 2017 року була збитковою – від’ємний фінансовий результат за вказаний період становив 2,6 млн. грн. В свою чергу, у І кварталі 2018 року банк спрацював з незначним прибутком (101 тис. грн.).

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «АЛЬПАРІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 3 місяці 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua