Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АБ «Укргазбанк»

09.06.2017
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АБ «Укргазбанк» до рівня uaAA– зі збереженням прогнозу «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).

АБ «Укргазбанк» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. За класифікацією Національного банку України установа відноситься до державних банків, займаючи за станом на початок квітня 2017 року 4 позицію за розміром активів та коштів підприємств; 7 – за обсягом коштів населення, 6 – за розміром балансового капіталу, 20 – за розміром отриманого прибутку. З 2009 року ключовим власником АБ «Укргазбанк» є Держава в особі Міністерства фінансів України (станом на 01.04.2017 р. частка МФУ в капіталі банківської установи склала майже 95%).

Впродовж аналізованого періоду банківська установа укріпила ринкові позиції та наразі обслуговує близько 800 тис. клієнтів. Клієнтська база диверсифікована за категоріями клієнтів, програмами, галузями економіки та регіонами. Регіональна мережа складається з 232 діючих відділень, розташованих у всіх регіонах України. Станом на 01.04.2017 р. регулятивний капітал установи склав 4,82 млрд. грн., чисті активи та балансовий капітал – 63,79 млрд. грн. та 5,04 млрд. грн. відповідно. Депозитна база зросла за останнє півріччя (переважно за рахунок залучення коштів підприємств та населення) за одночасного скорочення заборгованості за кредитами НБУ. Прибуток банку за 2016 рік склав 293,7 млн. грн, чистий операційний дохід від основної діяльності – 1 602,5 млн. грн.; за січень-березень 2017 року – 21,5 млн. грн. та 594,3 млн. грн. відповідно.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу АБ «Укргазбанк» впливає покращення ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів, високі показники капіталізації та ліквідності, прийнятні показники ефективності основної діяльності, а також підтримка з боку Держави. В той же час, агентство враховує збереження концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, що разом із значним обсягом негативно-класифікованих активів підвищує уразливість банку до кредитного ризику. Також слід зазначити збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору, та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «Укргазбанк», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2014-2016 рр. та 3 місяці 2017 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua