Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» та змінило прогноз рейтингу на «у розвитку»

27.05.2021
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АБ «УКРГАЗБАНК» до рівня uaAA+ зі зміною прогнозу рейтингу на «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).

АБ «УКРГАЗБАНК» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. З 2009 року ключовим власником установи виступає Держава в особі Міністерства фінансів України (майже 95% акцій). За підсумками 3 місяців 2021 року серед 73 банків АБ «УКРГАЗБАНК» посідав 4 позицію за розміром активів, 5 – за обсягом коштів населення, 9 – за розміром балансового капіталу та 13 – за розміром отриманого прибутку. Слід зазначити, що завдяки активному розвитку різноманітних банківських продуктів та співпраці з корпоративним сектором, АБ «УКРГАЗБАНК» за підсумками січня-березня 2021 року займав другу позицію серед банків за обсягом коштів, залучених від юридичних осіб.

Упродовж аналізованого періоду банківська установа продовжувала укріпляти ринкові позиції та наразі обслуговує понад 2,3 млн клієнтів. Клієнтська база диверсифікована за категоріями клієнтів, програмами, галузями економіки та регіонами. АБ «УКРГАЗБАНК» має розвинену мережу відокремлених територіальних підрозділів, які покривають всі області України. Банк підтримує високі значення достатності капіталу, розраховані згідно з вимогами Базельського комітету. За даними звітності АБ «УКРГАЗБАНК» на 01.04.2021 р. достатність капіталу І рівня склала 12,85%, а його розмір на відповідну дату – 9,2 млрд грн.

Банк є високорентабельним та демонструє високі показники ефективності основної діяльності. Порівняно недорога ресурсна база позитивно впливає на результат операційної діяльності – обсяг чистого операційного доходу від основної діяльності за підсумками 2020 року та І кварталу 2021 року становить відповідно 4,7 млрд грн та 1,6 млрд грн, що є одним з найвищих показників за останні роки. Обсяг адміністративних витрат у зазначеному періоді зберігався прийнятним, що обумовлювало високе значення коефіцієнту ефективності діяльності – 217% за підсумками І кварталу 2021 року. Чистий прибуток АБ «УКРГАЗБАНК» за підсумками 2020 року та січня-березня 2021 року становив 542,8 млн грн та 244 млн грн відповідно.

Підвищення кредитного рейтингу АБ «УКРГАЗБАНК» обумовлено підписанням кредитної угоди зі стратегічним інвестором – Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC); тривалим покращенням ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів; високими показниками капіталізації та ліквідності; доброю якістю активів та достатнім рівнем резервування проблемної заборгованості; високими показниками ефективності основної діяльності, а також підтримкою з боку держави. В той же час, Рейтингове агентство враховує наявність концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також сповільненням ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних й адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «УКРГАЗБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 3 місяці 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua