Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг інвестиційної привабливості Кам‘янець-Подільської міської територіальної громади

15.09.2021
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу інвестиційної привабливості Кам‘янець-Подільської міської територіальної громади на рівні invBBB+.

Регіон з рейтингом invВВВ характеризується достатньою інвестиційною привабливістю у порівнянні з іншими об’єктами рейтингування. Позначка «+» означає проміжну категорію рейтингу відносно основних категорій.

При оновленні рейтингу було враховано:


1. Соціально-економічний розвиток та бюджетне забезпечення громади

Економічний комплекс громади є помірно диверсифікованим за галузями та напрямками. Економіка громади представлена промисловим сектором та цілою низкою малих та середніх підприємств, які здебільшого задовольняють різноманітні потреби регіональних галузей, домогосподарств і населення. Протягом 2020 року в громаді працювало 47 основних промислових підприємств. У тому числі: 40 підприємств переробної промисловості, 5 підприємств, що спеціалізуються на комунальних послугах, а також 2 підприємства добувної промисловості і розроблення кар’єрів. Основу економіки громади формують металургія, машинобудування, енергетика та виробництво автотранспортних засобів. Більшість економічних показників розвитку міста є співставними з містами зі схожим соціально-економічним профілем, але нижчими, ніж по Україні в цілому. Обсяг власних доходів бюджету громади у розрахунку на 1 мешканця Кам`янець-Подільської МТГ за результатами 2020 року склав 7,3 тис. грн, що є дещо нижчим, ніж по місцевим бюджетам України в цілому. Вплив пандемії на економіку міста призвів до значного зменшення доходів міського бюджету. Дефіцит міського бюджету за результатами 2020 року дорівнював 769,3 тис. грн. Бюджет має низький рівень прямого та помірний рівень консолідованого боргового навантаження: станом на 01.01.2021 р. пряме боргове навантаження складає 2,63%, а консолідоване боргове навантаження – 23,87% від власних доходів бюджету громади за 2020 рік.

2. Інвестиційний потенціал громади

Кам‘янець-Подільська міська територіальна громада має вигідне географічне розташування. Наявність залізничної інфраструктури та автошляхів (національного та регіонального значення) позитивно впливає на логістичні можливості міста. Найближчий діючий аеропорт знаходиться у м. Чернівці – 90 км (міжнародний аеропорт). У межах громади знаходяться поклади корисних копалин, що є природними будівельними матеріалами: гіпс, вапняки, глини та суглинки тощо. Обсяги родовищ дозволяють збільшити рівень їх використання. На території Кам’янця-Подільського розвідано джерела хлоридо-натрієвих мінеральних вод з високим вмістом брому, які на даний час ще не введено в експлуатацію. Кам’янець-Подільський вирізняється своєрідністю ландшафту і сприятливими природно-кліматичними умовами, наявністю значної кількості пам’яток архітектури, мистецтва та природи. Він зарекомендував себе потужним туристичним центром України та на сьогодні пропонує широкий спектр туристичних послуг. У місті щорічно проводяться численні фестивалі. У громаді функціонує понад 20 готелів сертифікованих від 1 до 4 зірок. Окрім того, міською владою напрацьовується ряд інвестиційних проєктів по розвитку туристичної інфраструктури.

3. Бізнес-середовище громади та інвестиційна політика місцевої влади
Кам’янець-Подільська міська рада приділяє належну увагу стимулюванню розвитку бізнесу. Більшість ставок податків є нижчими за максимальні, передбачені податковим законодавством. На офіційному сайті в окремому розділі розміщується корисна для підприємців інформація, надаються безоплатні консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Також здійснюється кредитно-фінансова підтримка підприємців. Крім того, суттєва увага приділяється роботі, спрямованій на залучення інвестицій. Міською радою розробляється та реалізовується Програма залучення інвестицій. З метою інформування потенційних інвесторів, на сайті міської ради створено та постійно наповнюється розділ «Інвестиційна політика». Створено та розповсюджується Інвестиційний паспорт територіальної громади. Інформація щодо інвестиційного потенціалу оприлюднюється на різноманітних державних ресурсах: на «Карті інвестиційних контактних пунктів», яка ведеться на базі сайту Мінекономіки, на сайтах облдержадміністрації, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства закордонних справ України, посольств України в іноземних країнах. Департамент економіки та розвитку інфраструктури міста співпрацює з Радою експортерів та інвесторів при МЗС України, періодично оновлюючи рекламно-презентаційні матеріали. Міська влада співпрацює з численними міжнародними організаціями та муніципалітетами та має досвід співпраці як з іноземними інвесторами, так і з Державним Фондом регіонального розвитку.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Кам‘янець-Подільської міської ради, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua