Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» на рівні uaAAifr

26.06.2020
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості ТОВАРИСТВА З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «МОТОР-ГАРАНТ» на рівні uaAAifr, прогноз рейтингу «у розвитку».

ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» працює на ринку страхування з 2000 року та входить до складу банківської групи разом із АТ «МОТОР-БАНК». Кінцевим бенефіціарним власником ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» виступає Богуслаєв Вячеслав Олександрович, якому належить 83,6% акцій страхової компанії. Страховик є членом Асоціації «Страховий бізнес», Ліги страхових організацій України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, а також Ядерного страхового пулу України. Протягом аналізованого періоду компанія отримала нові ліцензії на провадження страхової діяльності, відповідно станом на початок квітня 2020 року ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» має 28 ліцензій на здійснення страхової діяльності (16 видів добровільного страхування, 12 видів - обов'язкового страхування).

Головний офіс ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» знаходиться в м. Запоріжжя. В аналізованому періоді компанія активно відкривала нові точки продажу. Станом на початок квітня поточного року регіональна мережа налічувала 12 представництв в таких областях: Запорізька, Київська, Миколаївська, Кіровоградська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Харківська, Полтавська, Донецька, Одеська та Дніпропетровська. Розширення мережі має позначитись на подальшому нарощенні масштабів діяльності страховика. Незважаючи на високу конкуренцію на страховому ринку України, ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» демонструє відносно стабільні позиції серед понад 200 учасників страхового ринку (non-life), входячи в ТОП 50 лідерів ринку за основними показниками: обсягом активів, власного капіталу, залучених премій та здійснених виплат.

Стратегічними видами страхування для компанії виступають: обов’язкове страхування цивільної авіації, страхування від вогневих ризиків, страхування майна, а також медичне страхування. Вагомі надходження страховик додатково отримує за договорами страхування цивільної відповідальності власників наземного транспорту (включаючи відповідальність перевізника), страхування вантажів, а також за полісами ОСЦПВ. ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» демонструє прийнятні показники ефективності діяльності, чому зокрема сприяє невисокий рівень страхових виплат. Чистий прибуток страховика за підсумками 2019 року склав 0,8 млн грн. Фінансовий результат І кварталу поточного року також був додатним та становив 0,7 млн грн.

Підтверджений рівень рейтингу фінансової стійкості ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» обумовлений прийнятною диверсифікацією страхового портфеля за видами страхування, стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій, високими показниками ліквідності та платоспроможності, а також доброю якістю і достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, стримуючими факторами є наявність залежності від окремих великих страхувальників, суттєвий обсяг фінансових інвестицій у вигляді внесків у капітал інших підприємств, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також сповільнення ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних та адміністративних обмежень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 3 місяці 2020 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua