Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» на рівні uaAAifr

03.04.2019
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно-страхова компанія» на рівні uaAAifr, прогноз рейтингу «стабільний».

ПрАТ «УПСК» працює на ринку страхування з 1992 року. Мажоритарним акціонером і Головою наглядової ради виступає Михайлов Олександр Михайлович. Страховик є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та має 36 ліцензій на здійснення страхової діяльності (20 видів добровільного страхування, 16 видів - обов'язкового страхування). Незважаючи на високу конкуренцію на страховому ринку України, ПрАТ «УПСК» демонструє відносно стабільні позиції серед понад 250 учасників страхового ринку (non-life), входячи в ТОП 20 лідерів ринку за основними показниками: обсягом страхових резервів, активів, власного капіталу, залучених премій та здійснених виплат. Крім того, за підсумками 2018 року ПрАТ «УПСК» посіло третю позицію за обсягом страхових премій з обов'язкового страхування цивільно–правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Страховик має досить розвинену регіональну мережу, яка представлена в усіх областях України. Додатково компанія представлена близько 1000 точками продажів страхових продуктів та центрів обслуговування клієнтів.

До позитивних факторів діяльності страховика слід віднести суттєвий запас активів, якими можуть бути представлені страхові резерви. Причому структура активів, якими представлені страхові резерви, оцінюється як добра. Додатково слід зазначити, що диверсифікація банківських вкладів в розрізі банківських установ (в тому числі державних) є доброю, вказаним банкам присвоєно кредитні рейтинги, які відповідають високому інвестиційному рівню за національною рейтинговою шкалою. В свою чергу, збільшення адміністративних витрат і витрат на реалізацію послуг (витрати на агентські винагороди та посередницькі послуги, витрати на рекламу тощо) негативно позначається на показниках ефективності діяльності – чистий фінансовий результат за підсумками 2018 року був від’ємним та становив (-)20,8 млн грн.

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій, прийнятною диверсифікацією страхового портфеля, високою якістю та достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збиткову основну діяльність компанії, високе значення комбінованого показника збитковості, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі. Разом з цим, слід зазначити добру якість операцій з перестрахування ризиків, високу якість врегулювання страхових випадків, наявність широкої клієнтської бази, а також добре розвинені канали продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «УПСК», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua