Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» на рівні uaА–ifr з прогнозом «у розвитку»

04.04.2019
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» на рівні uaA–ifr з прогнозом «у розвитку».

ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» та ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». Акціонерами страхової компанії виступають 11 фізичних осіб – резиденти України, частка жодного з яких не перевищує 10% статутного капіталу. Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування.

За підсумками 2018 року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» залучило страхових платежів на загальну суму 77,3 млн грн, що майже на третину поступається показнику 2017 року та обумовлено переважно скороченням надходжень за договорами страхування майна та вогневих ризиків. В свою чергу, портфель автострахування (КАСКО та ОСЦПВ) продемонстрував частковий приріст. Пріоритетними видами страхування для компанії виступають медичне та автострахування (відповідно 53% та 33% страхового портфеля). Страхові виплати за 2018 рік становили 36 млн грн, з яких майже 2/3 припадає на відшкодування за договорами медичного страхування. Основна діяльність страховика зберігається прибутковою; чистий фінансовий результат також є додатним – чистий прибуток компанії за підсумками минулого року склав 274,3 тис. грн.

Підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» обумовлено достатньою питомою вагою високоліквідних активів у категоріях активів, якими представлені страхові резерви; високими показниками капіталізації та платоспроможності; прийнятною диверсифікацією страхового портфеля та достатніми показниками ефективності діяльності. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає низьку диверсифікацію операцій з вихідного перестрахування; збільшення боргового навантаження; нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua