Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» на рівні uaА–ifr зі збереженням «негативного» прогнозу

12.09.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» на рівні uaA–ifr з «негативним» прогнозом. Рейтинг збережено в Контрольному списку.

ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». Акціонерами страхової компанії виступають 11 фізичних осіб – резиденти України, частка жодного з яких не перевищує 10% статутного капіталу. Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування.

За підсумками І півріччя 2018 року ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» залучило страхових платежів на загальну суму понад 40,5 млн. грн., що на 45% поступається показнику аналогічного періоду минулого року та обумовлено скороченням надходжень за більшістю видів страхування, послуги з яких надає компанія. Пріоритетними видами страхування для компанії в аналізованому періоді виступало медичне та автострахування. Страхові виплати за січень-червень поточного року становили 17,2 млн. грн., з яких майже 2/3 припадає на відшкодування за договорами медичного страхування. Основна діяльність страховика зберігається прибутковою; чистий фінансовий результат також є додатним, втім незначним – чистий прибуток компанії за підсумками І півріччя поточного року склав 50 тис. грн.

Підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» обумовлено достатньою питомою вагою високоліквідних активів у категоріях активів, якими представлені страхові резерви; зменшенням чутливості від операцій з цінними паперами; достатніми показниками капіталізації та платоспроможності; прийнятною диверсифікацією страхового портфеля. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає низьку диверсифікацію операцій з вихідного перестрахування; скорочення власного капіталу внаслідок переоцінки фінансових інструментів та списання проблемної заборгованості; нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та І півріччя 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua