Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО»

12.12.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості страхової компанії АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr, з прогнозом «у розвитку». Рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 29 років, надаючи послуги з 29 видів страхування (18 видів добровільного та 11 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» – до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович.

Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 100 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками 9 місяців 2023 року страховик посів 3 місце за розміром власного капіталу, 8 місце – за обсягом активів та сформованих страхових резервів, 7 місце – за обсягом чистих залучених премій, 5 місце – за обсягом здійснених страхових виплат, а також 4 місце – за обсягом отриманого фінансового результату. АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України.

Обсяг отриманих валових страхових премій АТ «СК «ІНГО» за підсумками 9 місяців 2023 року становив 2 млрд грн, що на 65% більше показнику за показник аналогічного періоду минулого року та обумовлено відновленням страхового ринку після суттєвого погіршення умов діяльності на фоні введення в країні воєнного стану через агресію РФ, а також ефективною політикою Страховика по залученню нових клієнтів. Завдяки укладанню нових договорів з корпоративними клієнтами, одну з найбільших частин у структурі портфелю (близько 27%) займає медичне страхування. Внески по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) становлять 42,7% портфеля; страхування майна та вантажів – 6% та 7% відповідно.

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 95% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і у повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, у тому числі за укладеними договорами страхування. Компанія стабільно отримує високі оцінки діяльності від МТСБУ.

За підсумками 9 місяців 2023 року обсяг здійснених страхових відшкодувань склав 822,6 млн грн, що на 68% більше за аналогічний період минулого року. Основна частка виплат здійснюється за договорами добровільного страхування – близько 78% всіх виплат. Рівень чистих страхових виплат збільшився у порівнянні з початком поточного року з 42,9% до 45,3% станом на 01.10.2023 р., що зокрема обумовлено зростанням рівня збитковості медичного та автострахування. Нарощення зароблених премій та збільшення обсягу сум, що повертаються з технічних резервів сприяло отриманню додатного фінансового результату за підсумками 9 місяців 2023 року – чистий прибуток становив 200,1 млн грн, що удвічі більше за показник аналогічного періоду минулого року.

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» обумовлено входженням компанії у число найбільших учасників страхового ринку України, збалансованістю страхового портфеля та стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій. Також слід зазначити прийнятні показники капіталізації та ефективності діяльності, а також високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотний обсяг резервів заявлених, але не виплачених збитків (вагома частка яких припадає на частку перестраховиків), нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, тривалі військові дії на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 9 місяців 2023 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua