Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr

11.06.2020
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості страхової компанії АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr з прогнозом рейтингу «у розвитку».

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 26 років, надаючи послуги з 28 видів страхування (18 видів добровільного та 10 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» - до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 200 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками 2019 року страховик посів 2 місце за розміром власного капіталу, 5 місце за обсягом активів, здійснених страхових виплат та обсягом сформованих резервів, а також 6 місце – за розміром залучених премій.

АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України. Обсяг отриманих валових страхових премій АТ «СК «ІНГО» протягом минулого року перевищив 1,5 млрд грн, що на чверть перевищило показник 2018 року. Премії І кварталу поточного року становили 94,2 млн грн (проти 81,4 млн грн за аналогічний період минулого року). Страховий портфель компанії є досить збалансованим та сформований в основному за рахунок внесків по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) – близько 40% всіх премій; медичному страхуванню (третина портфеля) та страхуванню майна (8% надходжень).

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: майже 85% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і в повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, в тому числі за укладеними договорами страхування. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності сприяло отриманню чистого прибутку за підсумками минулого року та І кварталу 2020 року – чистий прибуток за вказані періоди відповідно становив 40,3 млн грн та 21,1 млн грн.

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, збалансованістю страхового портфеля та стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій. Також слід зазначити прийнятні показники капіталізації та ефективності діяльності, а також високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотний обсяг резервів заявлених, але не виплачених збитків (переважна сума яких припадає на частку перестраховиків), нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі. Прогноз «у розвитку» обумовлений невизначеністю щодо впливу на фінансовий стан страхової компанії очікуваного суттєвого сповільнення ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні у І кварталі 2020 року та введених економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та І квартал 2020 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua