Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг випуску облігацій ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ»

04.04.2024
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу випуску іменних відсоткових звичайних (незабезпечених) облігацій ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ» серії A на рівні uaBBB– зі зміною прогнозу на «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

Власником 100% статутного капіталу є Пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд «СТРАХОВИЙ РЕЗЕРВ» ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ОПІКА-КАПІТАЛ». Кінцевим бенефіціарним власником виступає Юрій Явтушенко.

Рішення про емісію зазначених цінних паперів номінальною вартістю 60 млн грн прийнято у листопаді 2019 року. Залучене фінансування буде спрямовано на придбання високоліквідних об’єктів житлової нерухомості, капітальний ремонт та перепланування існуючих об’єктів нежитлової нерухомості, проведення робіт та надання широкого спектру послуг з метою покращення якості по операційному управлінню об’єктами нерухомого майна нежитлового призначення. Емісію облігацій здійснено серед заздалегідь визначеного кола осіб без публічної пропозиції. Погашення облігацій відбудеться у січні-лютому 2030 року.

Емітентом укладено договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами, предметом якого є майнові інтереси, пов’язані з обов’язком відшкодувати заподіяну шкоду третім особам та/або майну третіх осіб. Страховим ризиком є виникнення відповідальності відповідно до чинного законодавства за нанесення шкоди майну третіх осіб внаслідок невиконання обов’язків по виплаті купонного доходу або погашення за облігаціями.

Наприкінці 2023 року ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ» провело переоцінку інвестиційної нерухомості за ринковою вартістю, що підтверджується звітами про незалежну оцінку нерухомого майна. Відповідно залишкова балансова вартість нерухомості станом на початок 2024 року становила 52,9 млн грн (+88% за минулий рік). Станом на 01.01.2024 р. боргові зобов’язання Емітента суттєво перевищують доходи від операційної діяльності, що свідчить про високе боргове навантаження. Чистий дохід ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ», що формується за рахунок здачі в оренду інвестиційної нерухомості, за підсумками 2023 року скоротився до 8,2 млн грн. Втім діяльність емітента за підсумками 2023 року була прибутковою – чистий фінансовий результат склав 550 тис. грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ», в тому числі: фінансова звітність за 2021-2023 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua