Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості Вінницької міської територіальної громади

16.06.2021
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Вінницької міської територіальної громади (далі ТГ) на рівні uaА з прогнозом «у розвитку» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА+.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та високу спроможність муніципалітету розраховуватися за своїми зобов'язаннями.

Прогноз «у розвитку» вказує на високу вірогідність зміни кредитного рейтингу протягом року. Він обумовлений посиленням невизначеності щодо дій органів влади і господарюючих суб’єктів на тлі загострення епідеміологічної ситуації в Україні та світі. Позначка «+» вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії.

При оновленні рейтингів було враховано:

1. Показники соціально-економічного розвитку
Економіка Вінницької міської ТГ характеризується багатогалузевою промисловістю, розвиненою сервісною, соціальною, комунальною та транспортною інфраструктурою. Значна частина показників соціально-економічного розвитку у розрахунку на одну особу перевищує показники по Україні в цілому, зокрема: виручка від реалізації промислової продукції, обсяг роздрібного товарообігу, обсяг введення житла в експлуатацію та інші.

2. Ефективність фінансової політики

Незважаючи на те, що виконання бюджету протягом 2020 року відбувалось в умовах сповільнення росту економіки країни у зв’язку з проведенням карантинних заходів, план доходів бюджету ТГ було виконано на 107,1% та з профіцитом в розмірі 127,4 млн грн. Обсяг власних доходів бюджету Вінницької міської ТГ у розрахунку на 1 мешканця за результатами 2020 року склав 8,6 тис. грн, що вище, ніж показник по Україні в цілому.

Бюджет Вінницької міської ТГ за результатами 2020 року продемонстрував достатній рівень ліквідності: співвідношення обсягу залишків на рахунках загального фонду до видатків загального фонду склало 10,5%, за спеціальним фондом показник ліквідності становив 18,8%.

Боргове навантаження є помірним. Станом на 01.01.2021 р. прямий борг міської ради складав 8%, а консолідований борг - 12,7% від обсягу власних доходів бюджету Вінницької міської ТГ за 2020 рік.

3. Інвестиційний потенціал громади

Громада має вигідне географічне положення - на перетині головних українських та європейських транспортних коридорів, а також розвинену промислову, торгівельну та бізнес-інфраструктуру.

Міська рада приділяє значну увагу підтримці та розвитку малого бізнесу та інноваційної діяльності, в тому числі, шляхом створення індустріальних парків та зниження місцевих податків та зборів на період дії карантинних заходів. Розвитку бізнесу також сприяє наявність вільних земельних ділянок та комунальної нерухомості для продажу та надання в оренду.

Громада має значні досягнення в сфері підвищення енергоефективності та досвід з напрямку реалізації інвестиційних проєктів за участю міжнародних організацій.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Вінницької міської ТГ, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua