Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості Вінницької міської ОТГ

16.10.2020
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Вінницької міської об’єднаної територіальної громади (далі ОТГ) на рівні uaА з прогнозом «у розвитку» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА+.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та високу спроможність муніципалітету розраховуватися за своїми зобов'язаннями. Прогноз «у розвитку» вказує на високу вірогідність зміни кредитного рейтингу протягом року. Він обумовлений посиленням невизначеності щодо дій органів влади і господарюючих суб’єктів у разі загострення епідеміологічної ситуації в Україні та світі. Позначення «+» вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії.

При оновленні рейтингів було враховано ефективне управління доходами та видатками місцевого бюджету, що забезпечило достатній рівень його ліквідності та збереження помірного боргового навантаження, незважаючи на посилення негативних явищ в економіці та бюджетному секторі країни у II кварталі 2020 року.

Рейтингове агентство відзначає збереження високої здатності бюджету громади щодо фінансування поточних видатків, видатків розвитку та обслуговування боргів, а також високий рівень бюджетної забезпеченості. Так, обсяг власних доходів бюджету Вінницької ОТГ у розрахунку на 1 мешканця перевищує середні показники по місцевих бюджетах й показники більшості міст України. Також відзначається високий рівень соціально-економічного розвитку Вінницької громади та диверсифікація господарського комплексу за галузями і економічними суб’єктами. У адміністративному центрі громади локалізовані ключові органи державної влади області, що прискорює отримання адміністративних та інших публічних послуг для бізнесу і мешканців. Окрім того, муніципалітет має добру логістику, значну кількість різнопрофільних навчальних закладів та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру. Конкуренція для бізнесу та вартість трудових ресурсів є нижчою у порівнянні зі столицею. При цьому, політика максимальної прозорості по відношенню до бізнесу з боку місцевої влади, позитивно впливає на інвестиційний клімат в ОТГ, а також на економічний, кадровий та соціальний потенціал.

У той же час, економіка та бюджет громади є чутливими до ризиків, які зумовлені дією карантинних обмежень і зміною законодавства в рамках заходів, що спрямовані на боротьбу з короновірусною хворобою (COVID-19). За очікуваного скорочення бюджетних надходжень, значною є потреба в оновленні інфраструктури, що потребуватиме виділення значного обсягу бюджетних ресурсів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Вінницької ОТГ, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua